Home / اخبار / 900 شغل در حوزه فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ایجاد شد…
قیمت تور استانبول

900 شغل در حوزه فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ایجاد شد…

به گزارش ایرنا علی دلگیر روز شنبه در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان جنوبی که به ریاست استاندار برگزار شد به انعقاد 10 تفاهم نامه همکاری با بخش خصوصی در آذرماه سال گذشته اشاره کرد و افزود: از این تعداد 6 تفاهم نامه به نتیجه رسید که در قالب 2 طرح آن 800 تا 900 نفر اشتغال در استان ایجاد شد.
وی بیان کرد: اکنون 30 درصد بخش حمل و نقل درون شهری بیرجند توسط تاکسی و آژانس های اینترنتی انجام می شود.
وی گفت: همچنین سه سرویس هوشمند برای رزرو و دریافت الکترونیکی غذا در مرکز استان تعبیه شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی افزود: در استان هیچگونه مجوزی برای اشتغال صادر نمی کنیم اما در زمینه آی. تی (فناوری اطلاعات) با توسعه زیرساخت های ارتباطی زمینه اشتغال در برخی دستگاه های اجرایی فراهم می شود.
وی تصریح کرد: این اداره کل در صدور مجوز اشتغال اقدامی انجام نمی دهد بلکه به اشتغال در حوزه های دیگر کمک کرده و در حوزه ایجاد اشتغال تسهیلگر است.

** 3400 طرح کشاورزی در سامانه کارا ثبت شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی هم گفت: سه هزار و 400 پروژه بخش کشاورزی در سامانه کارا ثبت نام شده که هنوز به کارگروه استانی ابلاغ نشده است.
هاشم ولی پور مطلق افزود: در توسعه اشتغال پایدار در بانک ها در بخش کشاورزی 280 پروژه در دست معرفی به بانک است و این در حالیست که در شهرستان ها یکهزار و 141 پروژه در بخش کشاورزی با مبلغ 480 میلیارد تومان به کارگروه استان معرفی شده است.
وی بیان کرد: در حوزه کارگروه رفع موانع تولید 160 طرح به بانک های مختلف معرفی شده که 21 مورد پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: در صندوق توسعه ملی که معمولا تسهیلات شناور است سه هزار و 899 پرونده به بانک های عامل معرفی شده که 464 طرح پرداخت شده همچنین در سرمایه در گردش در یک مرحله تسهیلاتی 23 هزار طرح معرفی شد که 855 طرح مصوب شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بسیاری از پرونده ها وقتی به بانک ها معرفی می شود با وجود اینکه بخش کشاورزی برای توسعه اشتغال روستایی و عشایری تاییدیه دریافت می کند اما در زمینه ضمانت ها و وثایق تعدادی بالاخره دچار مشکل می شوند.
وی ادامه داد: گفته می شود زمین های روستایی برای ضمانت ارزش ندارد اما در برخی روستا ارزش زمین ها بالاست و از بانک های عامل درخواست داریم در ضمانت ها برابر با ضوابط عمل کنند و هرآنچه ارزش زمین باشد بپذیرند و مابقی وثایق دیگر دریافت شود نه اینکه برای طرح های بزرگ وثایق کشاورزی را حذف کنند.
وی گفت: در مباحث کارشناسی زمین کشاورزی، جهاد می تواند برخی مشکلات را رفع کند و اگر تشخیص دهیم زمین کشاورزی منجر به تسهیلات نمی شود سند مالکیت صادر می کنیم و اجازه داریم تمدید قرارداد کنیم.
ولی پور مطلق افزود: پیشنهاد می شود دستگاه های تخصصی با بانک ها میز خدمت تشکیل دهند تا برگشت پرونده ها به دستگاه ها مورد بررسی قرار گیرد.
وی از مدیران بانک های استان خواست روی عددهای تسهیلات متقاضی دخل و تصرف نکنند، برخی مشکل پرداختی دارند و بانک آنها را برگشت می دهد که می توانیم این مشکلات را در میز خدمت بررسی و حل کنیم.
7557*3028

انتهای پیام /*

نوشته 900 شغل در حوزه فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ایجاد شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *