Home / اخبار / 50 طرح عمرانی در مشگین شهر اجرایی شد…
قیمت تور استانبول

50 طرح عمرانی در مشگین شهر اجرایی شد…

به گزارش ایرنا ، اکبر صمدی روز سه شنبه در بازدید از طرح های گردشگری مشگین شهر افزود: با اجرایی شدن این طرح ها برای یک هزار نفر اشتغالزایی خواهد شد.
او اظهار کرد: بزودی مجتمع مدرن آبدرمانی هاوار سویی به عنوان یکی از مجهزترین مجتمع های آبدرمانی استان اردبیل با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید صنعت گردشگری شهرستان مشگین شهر توسعه چشمگیری یافته است.
وی با اشاره به قابلیت های کم نظیر و منحصربفرد گردشگری شهرستان مشگین شهر تشریح کرد: در سال گذشته انتخاب شهرستان مشگین شهر به عنوان 6 شهر هدف گردشگری دلیلی بر این مدعا می باشد.
وی گفت: تلاش می شود با جلب و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و استفاده از تجارب و ایده نخبگان دانشگاهی زمینه توسعه همه جانبه این شهرستان بویژه در بخش گردشگری فراهم شود.
صمدی مسافرت بیش از 500 هزار گردشگر در تعطیلات عید سال 97 را نشانه رشد و بالندگی صنعت گردشگری شهرستان مشگین شهر بیان کرد.
شهرستان مشگین شهر با 155 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شمال غربی اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آب های گرم معدنی شابیل و قینرجه است.
ده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.
چشمه آبگرم قینرجه با دمای 86 درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.
سه مجتمع بزرگ آبدرمانی وله زیر ، شابیل و قینرجه و چشمه های آبگرم قوتورسویی ، موئیل ، ملک سوئی و دودو مورد استفاده قرار می گیرند.
7117/6018

انتهای پیام /*

نوشته 50 طرح عمرانی در مشگین شهر اجرایی شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام

استان ایلام یکی از استان های غربی کشور ایران است و دارای آب هوای خشک، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *