Home / اخبار / 4400گلستانی در بزرگترین باغ موقوفه کشور مشغول کار هستند…
قیمت تور استانبول

4400گلستانی در بزرگترین باغ موقوفه کشور مشغول کار هستند…

به گزارش روز شنبه روابط عمومی این اداره کل، حجت‌الاسلام سیف الله سهرابی اظهار کرد: این باغ موقوفه دارای میوه‌های سیاه‌ریشه و هسته‌دار بوده و امسال برای نخستین بار محصولات سردرختی آن به بازار عرضه شد.
به گفته وی؛ پیش بینی شده که امسال حدود 2هزار و 300 تن محصول از این باغ برداشت شود.
وی افزود: بخشی از میوه‌های تولیدی این باغ شامل هلو، شلیل و آلو به خارج از کشور صادر می‌شود.
حجت الاسلام سهرابی اضافه کرد: برداشت محصولات از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شده تا درآمد آن با توجه به نیت واقف صرف مخارج حوزه علمیه سعدیه رامیان شود.
وی گفت: سرمایه گذاری و احیای این موقوفه در سال 90 انجام شد که درآمد آن از 500 میلیون ریال به بیش از30 میلیارد ریال افزایش یافته است .
به گفته وی؛ واقف این موقوفه مرحوم میرسعد الله ایلخانی حدود 120 سال پیش افزون بر 370 هکتار از زمین‌های خود را وقف تحصیل و امور طلاب علوم دینی حوزه علمیه شهرستان رامیان کرد.
براساس گزارش اوقاف و امور خیریه گلستان در شهرستان آزادشهر و رامیان واقع در شرق استان 548 موقوفه وجود دارد که از این تعداد 150 موقوفه منفعتی و بقیه به صورت اماکن مذهبی و مساجد است و درآمد این موقوفات طبق نیات واقفین در طول سال هزینه می‌شود.
6204/1648

انتهای پیام /*

نوشته 4400گلستانی در بزرگترین باغ موقوفه کشور مشغول کار هستند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *