Home / اخبار / 258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد…
قیمت تور استانبول

258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد…

مجتبی پیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 56 هزار و 740 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان در سال زراعی 96-97 به گشت گندم اختصاص داشت که به دلیل عدم آورد رودخانه هیرمند برداشت این محصول تنها در31 هزار و 740 هکتار آن از اسفندماه سال گذشته تاکنون درحال انجام است.
وی متوسط برداشت گندم در هر هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان را افزون بر 2 تن ذکر کرد و افزود: تاکنون 29 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این استان خریداری و به سیلوها حمل شده است.
وی گفت: همچنین تاکنون هزار و 41 تن گندم بذری از کشاورزان سیستان و بلوچستان خریداری شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خرید گندم در استان تا مهرماه ادامه دارد گفت: 117 میلیارد ریال مطالبه باقی مانده گندم کاران استان نیزدر حال پرداخت است.
وی افزود: به ازای هر کیلوگرم گندم 13 هزار ریال به کشاورزان از سوی دولت پرداخت می ‌شود.
وی عمده ارقام گندم کشت شده در مزارع سیستان و بلوچستان را شامل «هامون، کراس بورانی، سیستان و s7811 » ذکر کرد و گفت: هم اینک 24 مرکز فعال خرید تضمینی گندم در استان محصول مازاد گندمکاران را خریداری می کنند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
7316**3213

انتهای پیام /*

نوشته 258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

۸ حیوان سخنگوی عجیب در دنیا

صحبت کردن پرندگان و حیوانات به زبان انسان ها برای همه بسیار جذاب و تعجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *