Home / اخبار / 258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد…
قیمت تور استانبول

258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد…

مجتبی پیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 56 هزار و 740 هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان در سال زراعی 96-97 به گشت گندم اختصاص داشت که به دلیل عدم آورد رودخانه هیرمند برداشت این محصول تنها در31 هزار و 740 هکتار آن از اسفندماه سال گذشته تاکنون درحال انجام است.
وی متوسط برداشت گندم در هر هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان را افزون بر 2 تن ذکر کرد و افزود: تاکنون 29 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این استان خریداری و به سیلوها حمل شده است.
وی گفت: همچنین تاکنون هزار و 41 تن گندم بذری از کشاورزان سیستان و بلوچستان خریداری شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خرید گندم در استان تا مهرماه ادامه دارد گفت: 117 میلیارد ریال مطالبه باقی مانده گندم کاران استان نیزدر حال پرداخت است.
وی افزود: به ازای هر کیلوگرم گندم 13 هزار ریال به کشاورزان از سوی دولت پرداخت می ‌شود.
وی عمده ارقام گندم کشت شده در مزارع سیستان و بلوچستان را شامل «هامون، کراس بورانی، سیستان و s7811 » ذکر کرد و گفت: هم اینک 24 مرکز فعال خرید تضمینی گندم در استان محصول مازاد گندمکاران را خریداری می کنند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
7316**3213

انتهای پیام /*

نوشته 258میلیارد ریال مطالبه گندم کاران سیستان وبلوچستان پرداخت شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *