Home / اخبار / 240 میلیارد ریال برای منطقه ویژه اقتصادی هزینه شد…
قیمت تور استانبول

240 میلیارد ریال برای منطقه ویژه اقتصادی هزینه شد…

مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ابلاغ ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین مصوبه هیات دولت و مجلس شورای اسلامی در سال 93 است که در مرحله نخست آن یک هزار و 335 هکتار زمین به این امر اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: از این میزان 300 هکتار آن طراحی شد که شامل زیرساخت های لازم از جمله شامل آب ، برق ، فاضلاب و سایت شهری است که 122 هکتار آن تاکنون عملیاتی شده است.
وی بیان کرد: در 122 هکتار زمین منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین ، عملیات تسطیح ، محوطه سازی ، راهسازی ، احداث توقفگاه خودرو ، آب ، برق و فاضلاب ، سایت مخازن سوختی ، معابر و مجتمع اداری انجام شده است.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین ادامه داد: امسال 12 میلیارد ریال برای تکمیل بلوار ورودی ، بیش از 20 میلیارد ریال برای دیوارکشی منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان اختصاص یافته است.
تاتار اضافه کرد که پارسال نیز 35 میلیارد ریال برای اجرای زیرساخت های آب ، برق و فاضلاب منطقه ویژه اقتصادی اختصاص یافته بود.
وی افزود: بخشی از سرمایه گذاری در این منطقه ویژه از سوی بخش خصوصی برای ایجاد سایت مخازن سوختی انجام شده که مرحله دوم آن نیز در دست اقدام است که به زودی به بهره برداری می رسد.
وی گفت: برای حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین برای ایجاد سردخانه ، انبار و دیگر طرح ها آماده هستیم که این مهم نیازمند همکاری مردم منطقه نیز است.
وی اظهار داشت: ابلاغیه جدید هیات دولت در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین در خصوص چگونگی و ساز و کار انجام مبادلات مرزی صادرات و واردات در این منطقه است که ظرف بازه زمانی 6 ماه از سوی مسئولان شهرستان قصرشیرین و استان کرمانشاه باید این مهم به هیات دولت تحویل شود.
تاتار، همچنین با اشاره به موضوع منطقه آزاد تجاری قصرشیرین گفت: این موضوع به صورت لایحه هم اکنون در دستور کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است که در صورت طرح و تصویب نهایی آن همراه با سایر مناطق هفتگانه، شاهد اجرای آن در شهرستان خواهیم بود.
شهرستان قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد آن 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان واقع شده است.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

نوشته 240 میلیارد ریال برای منطقه ویژه اقتصادی هزینه شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

لیست کامل لذیذ ترین دسرهای ایرانی

دسرها همواره به عنوان خوشمزه ترین پیش غذاها شناخته می شوند و افراد به منظور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *