Home / اخبار / 20 هزار تن فولاد برای مناطق زلزله زده تامین شد…
قیمت تور استانبول

20 هزار تن فولاد برای مناطق زلزله زده تامین شد…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هوشنگ بازوند یکشنبه شب در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با دستور کار بررسی آخرین وضعیت واحدهای صنعتی، صنفی و معدنی آسیب دیده از زلزله در فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود فولاد روی قیمت ساخت و سازها بسیار تاثیرگذار بود که با تامین آن روند بازسازی در مناطق زلزله زده شتاب خواهد گرفت.
وی ، روند ساخت و سازها در مناطق زلزله زده را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به دپوی فولادی که توسط بنیاد مسکن تامین شده ، ساخت و سازها در مناطق زلزله زده شتاب گرفته است.
وی تامین بتن آماده برای ساخت و ساز را از عمده مشکلات فراروی ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه بنیاد مسکن کارگاه هایی را به همین منظور احداث کرده است ، ولی هنوز با بخش خصوصی اختلاف قیمت دارد و با قیمت کمتری نسبت به بخش خصوصی ارائه می دهد و برای رفع این مشکل مقرر شد قرارگاه خاتم قراردادی با بنیاد مسکن منعقد کند تا بتن مورد نیاز متقاضیان زودتر تامین شود.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه با بیان اینکه خاکبرداری واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سرپل ذهاب انجام شده است، افزود: به هر واحد صنعتی و تولیدی بین 100 تا 150 میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض پرداخت شد.
بازوند بیان کرد: به دنبال پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی آسیب دیده ناشی از زلزله هستیم و در این زمینه 21 فقره پرونده با فرض اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک آنها را تضمین کند، آماده عقد قرارداد با بانک های عامل هستند.
وی ادامه داد: متقاضیان باید یک مبلغ اولیه را به صورت اقساط واریز کنند تا به بانک معرفی شوند که این امر در حال انجام است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اصناف خسارت دیده زلزله نیز در حال طی روال معرفی به بانک هستند، گفت: چون محل تسهیلات مناطق زلزله زده از محل یک و نیم (1.5) میلیارد دلار صندوق توسعه ملی و تحت عنوان اشتغالزایی روستایی است، این قانون نیازمند بازنگری در آئین نامه مذکور بود که انجام شد.
بازوند گفت: در رابطه با جایگاه های واحدهای دامی خسارت دیده ناشی از زلزله نیز با یک انجمن مردم نهاد تفاهم نامه امضا شد تا برای ساخت سه هزار جایگاه واحد دامی ، علاوه بر پرداخت 30 میلیون ریال کمک بلاعوض توسط استانداری ، به ازای هر جایگاه نیز 15 میلیون ریال توسط این انجمن پرداخت می شود.
وی افزود: در راستای این تفاهم نامه ، ساخت سه هزار جایگاه واحد دامی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز در دستور کار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید صورت گرفته از روستای ‘تپانی’ سرپل ذهاب گفت: این روستا در حریم کانال آب است که به معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه دستور داده شد تا با استعلام از امور آب ، حریم را رعایت کنند و پس از تهیه نقشه ، نسبت به جا به جایی این روستا اقدام شود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
7079/7399/8066

انتهای پیام /*

نوشته 20 هزار تن فولاد برای مناطق زلزله زده تامین شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *