Home / اخبار / 188 طرح اشتغالزایی داراب در کمیته فنی فارس تایید شد…
قیمت تور استانبول

188 طرح اشتغالزایی داراب در کمیته فنی فارس تایید شد…

به گزارش ایرنا عبدالرضا قاسمپور، چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان داراب افزود: این طرح ها در زمینه های مختلف از جمله صنعتی، خدماتی و کشاورزی است و فعال شدن آنها ایجاد 700 فرصت شغلی را به دنبال دارد.
وی بیان داشت: بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به طرح های تایید شده باید همکاری بیشتری داشته باشند تا همه اعتبارات اشتغالزایی که به این شهرستان تعلق می گیرد جذب شود و برای رونق اشتغال حتی بتوانیم از سهمیه مازاد دیگر شهرستان ها در این زمینه بهره گیریم.
قاسمپور به میزان اعتبار اشتغالزایی شهرستان داراب در سال 97 اشاره ای نکرد.
وی در بخش دیگری از مطالب خود، حراست از منابع آب و استفاده درست از این مایه حیات را نیازمند بسیج عمومی دانست و گفت: موضوع کمبود منابع آب مساله ای فراگیر در کشورمان و از جمله در این شهرستان است به همین سبب باید از ذخایر آب های زیرزمینی حفاظت و نسبت به فرهنگ سازی برای مدیریت مصرف آب و حفظ و نگهداری از منابع آبی موجود تلاش کنیم.
فرماندار شهرستان داراب همچنین در مورد وضعیت بازار و اصناف این شهرستان اظهار داشت: افزایش قیمت اجناس و کالاها بدون مجوز، خلاف قانون و پایمال کردن حقوق مردم است، اداره های ذی ربط باید نظارت جدی تر در این زمینه داشته باشند و با قاطعیت با متخلفان برخورد کنند.
قاسمپور ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایی که اداره های این شهرستان برای تکریم ارباب رجوع باید با قوت آن را اجرایی کنند، اجرای طرح میز خدمت در فضایی مناسب از دستگاه های اداری است و برای این کار ضروری است از کارکنان با تجربه برای پاسخگویی به مراجعه کنندگان استفاده شود.
فرماندار شهرستان داراب همچنین در مورد کمک به آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد این شهرستان بیان کرد: هر گونه اقدام در این زمینه حرکت مثبتی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است و امیدواریم مردم این منطقه به اندازه توان مالی خود کمک کنند و داراب همانند سال 96 به عنوان یکی از شهرستان های پیشرو در امور خیر در استان فارس معرفی شود.
قاسمپور با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مسئولان اداره های این شهرستان از صرف هزینه های اضافی خودداری کنند و اگر مراسم افطاری برگزار می کنند، هزینه آن از بودجه عمومی و دولتی نباشد.

** نظارت بیشتری بر قیمت کالاها اعمال شود
امام جمعه داراب نیز در این نشست گفت: قیمت مواد غذایی در شهرستان داراب در 2 مرحله، یک مورد قبل از ایام عید و دیگری در سال جاری افزایش یافت به همین سبب مردم و به ویژه افراد کم درآمد و آسیب پذیر که تنها از محل یارانه و کمک های نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی امرار معاش می کنند از این موضوع ناخرسند هستند.
حجت الاسلام رضا صادقی افزود: از فرماندار و مسئولان ذی ربط انتظار داریم، نظارت بیشتر و جدی تری بر قیمت کالاها و اجناس مورد نیاز مردم داشته باشند.
وی اضافه کرد: همچنین در این ماه مبارک رمضان از کسانی که اقدام به دادن افطاری به روزه داران می کنند درخواست می کنیم نیازمندان و یتیمان را فراموش نکنند.
امام جمعه داراب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از فرماندار این شهرستان درخواست می کنیم در تخصیص اعتبار نهادهای فرهنگی اهتمام ویژه داشته باشد زیرا شرایط فرهنگی این منطقه آنگونه که باید رضایت بخش نیست.
شهرستان داراب در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9877 /6118

انتهای پیام /*

نوشته 188 طرح اشتغالزایی داراب در کمیته فنی فارس تایید شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *