Home / اخبار / 150 تن خاکشیر در نیشابور برداشت شد…
قیمت تور استانبول

150 تن خاکشیر در نیشابور برداشت شد…

محمدعلی فرهمندراد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش ناخالص محصول خاکشیر امسال را 25 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: با هدف تشویق و ترغیبب کشاورزان نیشابوری به کشت این محصول برخی اقلام نهاده های کشاورزی از جمله کودهای بهاره و پاییزه بدون تغییر نسبت به پارسال در اختیار آنها قرار گرفته است.
وی افزود: خاکشیر به دو صورت مستقل و مخلوط داخل مزارع تولید می شود و به دلیل نیاز کم آبی یعنی سه مدار آبگیری در مقایسه با پنج مدار آبگیری گندم صرفه اقتصادی خوبی برای روستائیان دارد.
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور ادامه داد: یکی دیگر از محاسن این محصول دوره کاشت تا برداشت کوتاه بوده و زمان برداشت آن از 20 اردیبهشت آغاز و تا نیمه خرداد ادامه دارد.

* برداشت 400 کیلوگرم زیره آبی از هر هکتار
وی همچنین گفت: سطح زیر کشت زیره سبز آبی در این شهرستان 100 هکتار و دیم 500 هکتار بوده و متوسط عملکرد زیره سبز در به ازا هر هکتار آبی 400 کیلوگرم و دیم 200 کیلوگرم است.
فرهمندراد افزود: کشت زیره در این شهرستان با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین نوع بستر و شرایط اقلیمی منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است. این محصول به دلیل خاصیت دارویی بسیار بالا می‌تواند درآمدزایی قابل توجهی را برای تولیدکننده و بهره‌ برداران بوجود آورد.
76 نوع از 83 نوع محصول تولیدی استان خراسان رضوی در نیشابور کشت ‌می‌شود. 91 هزار و 508 هکتار زمین در نیشابور زیر کشت محصولات کشاورزی است. از این سطح 13 هزار و 208 هکتار کشت دیم و بقیه کشت آبی می باشد. بخش کشاورزی نیشابور در تولید محصولاتی همچون گندم، جو، پنبه، خیار، سیر، بادمجان، کدو، سبزیجات، سیب، گلابی و گیلاس رتبه های نخست تا سوم را در خراسان رضوی دارد. مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در فاصله 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869/1858

انتهای پیام /*

نوشته 150 تن خاکشیر در نیشابور برداشت شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *