Home / اخبار / 15دستگاه کمباین به کشاورزان کلاله واگذار شد…
قیمت تور استانبول

15دستگاه کمباین به کشاورزان کلاله واگذار شد…

به گزارش خبرنگارایرنا، محمدحمیدی روز شنبه در جمع کشاورزان اطهارکرد: این 15دستگاه از مجموع 29دستگاه کمباین مصوب ستاد اشتعال شهرستان کلاله، با 22میلیارد و 50 میلیون ریال تسهیلات کم بهره دراختیار کشاورزان متقاضی قرار گرفته است.
رئیس شورای کشاورزی کلاله ادامه داد: 14 دستگاه کمباین دیگر نیز تا پایان تیر امسال تحویل کشاورزان این شهرستان می شود.
حمیدی گفت: با به کارگیری 29دستگاه کمباین جدید دراین شهرستان، برای 34نفرفرصت کار و اشتغال فراهم می شود.
فرماندارکلاله با بیان اینکه 50 درصد ازسهمیه تخصیصی استانی برای نوسازی ناوگان ماشین آلات کشاورزی، بوسیله ستاد اشتغال شهرستان کلاله جذب گردیده است، افزود: به منظور نوسازی ناوگان ماشین آلات کشاورزی این شهرستان، برای خرید 29دستگاه یاد شده جمعا 43میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات کم بهره تصویب شده بود.
فرماندارکلاله روز شنبه درحاشیه بازدیداز مراکز خرید محصول گندم و کلزا این شهرستان نیز گفت: از مجموع 51هزار و 132 هکتار از اراضی تحت کشت گندم در این شهرستان تاکنون حصول 21هزار و 900 هکتاربرداشت شده است.
حمیدی افزود: از هشت هزار و 563 هکتار اراضی تحت کشت کلزا نیز تاکنون محصول 8 هزار و170هکتار از این مزارع برداشت شده است.
رئیس شورای کشاورزی کلاله میانگین برداشت محصول گندم در واحد سطح دراین شهرستان را چهار تن و 300کیلوگرم و دانه روغنی کلزا را دو تن و 200 کیلوگرم اعلام کرد وگفت: کشاورزان شهرستان کلاله تا امروز 45هزار و 217تن گندم و هشت هزار و 846 تن دانه روغنی کلزا را به مراکز خرید تضمینی این محصولات تحویل داده اند.
حمیدی گفت: عصر روز گذشته به خاطر شدت گرما، وزش نسبتا شدید باد وخشکی بیش از حد مزارع آماده برداشت، 30هکتار گندم و 50 هکتار کاه وکلش بقایای گندم برداشت شده در محدوده روستای یلی بدراق از توابع دهستان تمران بخش مرکزی کلاله طعمه حریق شد.
وی ادامه داد: این حریق با همکاری و تلاش بی وقفه کشاورزان ومردم محلی، دهیاری ها، شوراهای اسلامی یلی تدراق، تمرقره قوزی، گوگجه و روستاهای اطراف همچنین نیروهای خدوم منابع طبیعی، هلال احمر و آتش نشانی مهار شد.
شهرستان کلاله با افزون بر 130 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان، 68 هزار و 203 هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.
7478 /1860

انتهای پیام /*

نوشته 15دستگاه کمباین به کشاورزان کلاله واگذار شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

معرفی گزینه های اقامتی در یک سفر

زمانی که عزم سفر می کنید، مهم ترین مسئله ای که پیش روی شما قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *