Home / اخبار / 100 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی گیلانغرب تخصیص یافت…
قیمت تور استانبول

100 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی گیلانغرب تخصیص یافت…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرهاد تجری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری گیلانغرب ، با بیان اینکه این اعتبار از محل اعتبارات محلی اختصاص یافت که توزیع آن در اختیار نماینده مجلس است ، افزود: این میزان اعتبار برای اجرای طرح بهسازی و انجام روکش آسفالت جاده گیلانغرب به اسلام آبادغرب، محور گواور و همچنین تکمیل سد کل کش گیلانغرب هزینه خواهد شد.
وی اظهار داشت: طرح احداث کمربندی شهر گیلانغرب و جاده گیلانغرب به سومار از محور زله زرد نیز عملیات اجرایی آن از چند روز گذشته آغاز شده و با پیگیری های صورت گرفته اعتبار اولیه این طرح از 200 به 250 میلیارد ریال در سالجاری افزایش یافته است.
وی بیان کرد: با کمک دیگر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، پیگیر ایجاد فرصت های مناسب به منظور حل مشکلات و معضلات کلی در گیلانغرب و طرح تسهیل در بهره مندی کشاورزان از آب سدها نیز در دست اقدام و اجراست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مشکلات مناطق زلزله زده ، گفت در شرایط کنونی استمرار همراهی و همدلی مردم ، باعث تسریع بخشیدن در بازسازی مناطق زلزله زده خواهد شد.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب نیز در سخنانی با اشاره به اینکه تاکنون 36 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده بازسازی کامل و تحویل خانوارها شده است ، افزود: در اثر زلزله آبان پارسال چهار هزار و 921 واحد مسکونی این شهرستان تحریب شد و 11 هزار و 819 واحد مسکونی نیز نیازمند تعمیر است.
کوروش محمودیان اضافه کرد که از مجموع واحدهای تخریبی گیلانغرب هم اکنون 919 واحد در مرحله دیوارچینی و نما قرار دارد و 36 واحد نیز تکمیل و تحویل شد و بقیه نیز در مرحله پی کنی ، پی سازی اسکلت و یا فونداسیون است.
وی افزود: به منظور جلوگیری از بروز برخی مشکلات در آینده ، ساخت و سازها و احداث بنا در مناطق روستایی متناسب با شرایط جدید طرح های هادی روستایی پیش بینی و لحاظ شده است.
وی ، میزان خسارت ناشی از زلزله به بخش واحدهای دامی شهرستان را نیز پنج هزار واحد دامی ذکر کرد و گفت: 480 واحد دامی بیش از 50 درصد خسارت دیده اند و در این راستا تاکنون علاوه بر پرداخت کمک های بلاعوض به منظور جبران بخشی از خسارت ها ، برخی تسهیلات و خدمات نیز به دامداران ارائه شده است ضمن اینکه در بخش آب و خاک نیز 255 مورد پرداخت خسارت انجام شد.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب ، سهم این شهرستان از محل تسهیلات اشتغالزایی مناطق روستایی و عشایری را نیز بالغ بر 120 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تاکنون 339 طرح در بخش های مختلف با بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار مصوب و به بانک های عامل معرفی شده اند که اجرای این طرح ها ، 411 فرصت شغلی جدید را به همراه دارد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جعمیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
7079/7398/8066

انتهای پیام /*

نوشته 100 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی گیلانغرب تخصیص یافت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *