Home / اخبار / کهگیلویه و بویراحمد کمترین نرخ تورم را در اردیبهشت ماه داشت…
قیمت تور استانبول

کهگیلویه و بویراحمد کمترین نرخ تورم را در اردیبهشت ماه داشت…

به گزارش ایرنا و بر اساس جدیدترین اطلاعات مرکز آمار ایران، نرخ تورم اردیبهشت ماه 97 کل کشور را 8.1 درصد اعلام کرد که نسبت به ماه گذشته (فروردین ماه) ثابت بود و تغییر نداشت.
در این بازه زمانی استان های لرستان، کرمانشاه، همدان، چهار محال و بختیاری و ایلام از محدوده تورم تک رقمی عبور کردند و بیش از 10 درصد تورم داشتند.
استان لرستان با 11.1 درصد و استان کرمانشاه با 10.8 درصد، بیشترین نرخ تورم را در دوره مورد بررسی به خود اختصاص دادند.
همچنین نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در دوره مورد بررسی نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری 8.1 درصد و خانوارهای روستایی 7.9 درصد است.

** تورم خانوارهای شهری
شاخص کل (بر مبنای 100=1395) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای خانوارهای شهری عدد 114.1 را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان ایلام (120.5) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (110.8) است.
درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در 12 ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری 8.1 درصد است.
همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم 12 ماهه در این ماه 11.1 درصد مربوط به استان لرستان و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه 6.1 درصد و مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

**نرخ تورم خانوارهای روستایی
شاخص کل(بر مبنای 100=1395) در اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ برای خانوارهای روستایی عدد 114 را نشان می‌دهد. بیشترین عدد شاخص در این ماه مربوط به استان کرمانشاه (121.4) و کمترین عدد شاخص مربوط به استان بوشهر (108.7) است.
درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در 12 ماه منتهی به اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ نسبت به دوره مشابه 96 برای خانوارهای روستایی 7.9 درصد است.
همچنین نتایج نرخ تورم استانی نشان می دهد، بیشترین نرخ تورم 12 ماهه در این ماه 11.2 درصد است که مربوط به استان کرمانشاه و کمترین نرخ تورم دوازده ماهه 4.6 درصد و مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.
اقتصام**9132*2025

انتهای پیام /*

نوشته کهگیلویه و بویراحمد کمترین نرخ تورم را در اردیبهشت ماه داشت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

معرفی بهترین مراکز خرید در کشور عمان

معرفی مراکز خرید عمان از جمله کارهایی که نمی توان آن را در سفر فراموش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *