Home / اخبار / کشور در تامین کالاهای اساسی در هر شرایطی توانمند است…
قیمت تور استانبول

کشور در تامین کالاهای اساسی در هر شرایطی توانمند است…

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در سمنان افزود: به ویژه در مسایل معیشیتی مانند قوت غالب مردم در تامین گندم و برنج به هیچ وجه در هیچ شرایطی نگرانی وجود ندارد و ذخایر کالاهای راهبردی برای هر وضعیتی تدارک دیده شده است.
وی با تاکید بر این که اتکا به ظرفیت ها و توانایی های داخلی کشور بهترین راهبرد ایران در شرایط کنونی برجام است، اضافه کرد: تجربه کشور از تحریم ها ایران را دربرابر هر گونه فشاری توانمند کرده است.
وی تاکید کرد: آمریکا از پس برجام هیچ انعطافی نشان نداد و ایران اسلامی از همان دوران از اوج تحریم ها با اتکا به توان داخلی در تامین نیازهای داخلی از فشارها عبور کرد.
وی بیان کرد: اگر ظرفیت های داخلی را آن چنان که شایسته است مدیریت کرده و به کار بگیریم، قدرت چانه زنی در برابر بیگانگان را در مسایل مختلف بیشتر به دست می آوریم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: اگر قرار باشد دل ببیندیم به این که اگر آمریکا از برجام خارج شد حالا اروپا می ماند یا نه، ممکن است این هم به نتیجه ای نرسد زیرا بعدها ممکن است فرصت امروز را از دست بدهیم و عاقلانه این است که امروز از فرصت ها به درستی استفاده کنیم.
مصباحی مقدم با بیان این که در مباحثی مانند سرمایه گذاری در کشور نگرانی وجود ندارد، گفت: ایران اسلامی در اوج تحریم ها فشارهای سختی را از سرگذراند و وضعیت از این پس بدتر از گذشته نخواهد بود، اگر به توانایی های داخلی اتکا کنیم شرایط کشور از گذشته به مراتب بهتر خواهد بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در حوزه های علمی کشور بسیار توانمند است، در شاخص های علمی در بین 28 کشور منطقه رتبه اول را داریم و از نظر شتاب رشد علمی ایران اسلامی 13 برابر میانگین جهانی رشد دارد که امیدوارکننده است.
وی اضافه کرد: در برخی فناوریها ایران رشد و جایگاه ویژه ای دارد، مانند فناوری هسته ای ، فناوری های نانو، هوا و فضا، سلول های بنیادی و داروهای خاص، کشور پیشرفت های چشمگیری داشته است.
وی با اشاره به بیانات رهبری در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال در مرقد مطهر امام راحل، افزود: رهبری سازمان انرژی اتمی را موظف به برنامه ریزی برای فعال کردن 190 هزار سو غنی سازی اورانیوم کرد که کار بزرگی است.
مصباحی مقدم گفت: هر گونه تغییر فعالیت هسته ای ایران در چارچوب برجام باقی می ماند و با فرض ماندن اروپا در برجام، این میدان را رها نمی کنیم و ادامه خواهیم داد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر برنامه ریزی برای افزایش تحقق مبانی اقتصادی مقاومتی، افزود: دولت سیاست های اقتصادی دارد و باید خروجی نتایج این برنامه ها برای کشور ملموس تر باشد.
ایران اسلامی در تولید مجموع مواد غذایی راهبردی تا 70 درصد خودکفاست که این خودکفایی در تولید گندم به عنوان راهبردی ترین محصول کشاورزی 100 درصد است.
تا قبل از دولت یازدهم، میزان تولید محصولات کشاورزی97 میلیون تن در سال بود که با برنامه‌های اجرا شده طی این سال‌ها شاهد ارتقای این محصولات به 118 میلیون تن بوده‌ایم و با بیش از 61 درصد رشد تولید گندم در این دولت، این میزان به 14.5 میلیون تن رسید و با این شرایط در سال 97 نیز ایران در تامین گندم خودکفاست.
مصباحی مقدم برای شرکت در آیین سالگرد ارتحال امام (ره) به استان سمنان سفر کرده است.
6103/6026

انتهای پیام /*

نوشته کشور در تامین کالاهای اساسی در هر شرایطی توانمند است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *