Home / اخبار / کسی نیست که بگوید می‌توان به آمریکا اعتماد کرد
قیمت تور استانبول

کسی نیست که بگوید می‌توان به آمریکا اعتماد کرد

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه هیچ کسی نیست که بگوید می‌توان به آمریکا اعتماد کرد، گفت:‌ همه مسئولین قائل به این هستند هستند که آمریکا عهده شکن است.

به گزارش ایسنا حجت اسلام والمسلمین محسنی اژه ای در یک صد و بیست وهفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شنیده شده است که دادگاه‌ها برای کاهش حجم پرونده‌ها در اواخر ماه پرونده‌ای ثبت نمی‌کند آیا این ادعا صحیح است؟ اظهار کرد: پس از مراجعه افراد باید در همان روز که مراجعه می‌کنند پرونده ثبت شود و چنانچه که ثبت نشد اگر عمدی باشد تعقیب می‌شود و اگر عمدی نبود باز هم به صورت تخلف پیگیری می‌شود.

وی افزود: اگر در رابطه با این موضوع و این تخلف کسی اطلاعی دارد آن را به وزارت دادگستری و یا نهادهای مربوطه اطلاع دهند. گاهی ممکن است پایان وقت اداری باشد و یا ممکن است مراجعه در آخر هفته باشد و پرونده ثبت نشود اما اگر مربوط به روزهای معمولی است باید ثبت شود.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگری مبنی بر این که با توجه به شرایط کشور به لحاظ دشمنی‌های صورت گرفته اخیر چهره‌های سیاسی مجددا پیشنهاد گفت‌وگوی ملی را مطرح کردند و آیت الله مکارم شیرازی نیز به آشتی احزاب اشاره کردند و همچنین برخی از چهره‌ها به اتحاد وهمدلی داخلی تاکید کردند کمک قوه قضایی به این موضوع چیست خاطر نشان کرد: وحدت و همدلی از ابتدای انقلاب مورد تاکید مردم، مسئولین  بوده و باید ادامه پیدا کند. امروز همه در مقابل دشمن و شیطنت‌های دشمنان یک صدا هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه هیچ کسی نیست که بگوید می‌توان به آمریکا اعتماد کرد، گفت:‌ همه مسئولین قائل هستند که آمریکا عهده شکن است. آمریکا از ابتدا در مقابل ما بوده و با جنگ نظامی،‌ جنگ اقتصادی و … مشکلاتی را ایجاد کرده است. اتحاد هم پیرامون مسائل اصلی نظام است و حول ولایت فقیه، قانون اساسی، ارزش‌های انقلاب، و اصول شناخته شده است. قوه قضاییه مانند همیشه تمام توجه و اهتمام خود را برای مقابله با دشمنان و همدلی با دوستان به کار برده و می‌برد.

وی افزود: قوه قضاییه به دولت اعلام کرده که در مورد مسائل اقتصادی و تضمین سرمایه گذاری در جهت حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، مبارزه با اخلال گران وهمچنین مبارزه با قاچاق و … با قوه مجریه کاملا وحدت نظر دارد و از دولت حمایت می‌کند. مجلس هم اعلام کرده هر نوع اقدامی که برای رفع مشکلات معیشتی مردم لازم است به قوه قضاییه و مقننه اعلام شود تا کمک کنند. اگر کسی می خواهد خارج از این باشد بحث دیگری است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چند وکیل دادگستری از بازپرس فرهنگ و رسانه برای فیلتر تلگرام شکایت کرده‌اند این شکایت در چه مرحله‌ای و چه کسی قرار است به آن رسیدگی کند؟ تصریح کرد:  موضوع شکایت چیست؟ بروید بپرسید چه شکایتی کرده‌اند و بعد سوال کنید. آیا در جریان شکایت هستید؟ از وکیل بپرسید تحت چه عنوانی شکایت کرده‌اند تا من جواب دهم.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به صحبت‌هایی مبنی بر لزوم برخورد با افزایش قیمت کالاهای داخلی آیا از جانب سازمان تعزیرات گزارشی به قوه قضاییه ارائه شده است یا نه گفت: از استان‌ها خبر نگرفته‌ام و تا کنون در دادسرای تهران در این زمینه چیزی مطرح نشده است. متولی این امور سازمان تعزیراتی است که زیر نظر دولت و وزارت دادگستری است. در مورد تخلف و عدم رعایت بهداشت و غیره از گذشته مواردی بوده است اما به صرف گران فروشی اطلاعی ندارم  که پرونده‌ای به قوه قضاییه ارجاع شده باشد.

انتهای پیام

نوشته کسی نیست که بگوید می‌توان به آمریکا اعتماد کرد اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *