Home / اخبار / کرمانشاه جزء استانهای ضعیف از لحاظ کسب و کار است…
قیمت تور استانبول

کرمانشاه جزء استانهای ضعیف از لحاظ کسب و کار است…

به گزارش خبرنگار ایرنا، کیوان کاشفی شامگاه شنبه در نشست نمایندگان استان با فعالان بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دلایل مختلفی باعث ایجاد این ضعف شده که بی ثباتی و غیرقابل پیش بینی بودن قیمت ها به همراه بی ثباتی در مقررات و رویه های اجرایی ناظر بر کسب و کار از مهمترین آن هاست.
وی افزود: مفاسد مالی و اداری، موانع اداری کسب و کار، دشواری تامین مالی از بانک ها و برداشت های سلیقه ای ماموران از قوانین و مقررات از دیگر علل وضعیت نامساعد کسب و کار در استان است.
کاشفی، ضعف دادگاه ها در رسیدگی به شکایات، رویه های غیرمنصفانه در دریافت مالیات، بی تعهدی طرف های قرارداد دولتی و خصوصی به ایفای تعهدات و وجود انحصار، امتیاز و یا هر نوع رانت به یک یا تعدادی از رقبا در بازار را از دیگر دلایل پایین بودن فضای کسب و کار در استان عنوان کرد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه پیشنهاداتی را نیز برای برون رفت از وضعیت موجود در حوزه های مختلف ارائه کرد و گفت: در حوزه مالیاتی می توان اقدام هایی مانند اصلاح روند فعالیت هیات های حل اختلاف و اجرای مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انجام داد.
وی تصریح کرد: در حوزه بانک ها نیز لازم است در خصوص عدم صدور اجرائیه وثائق بدون تصویب ستاد تسهیل و عدم مسدود کردن بخشی از تسهیلات پرداختی اقدام لازم صورت گیرد.
کاشفی همچنین خواستار تشکیل سریعتر کمیته قضائی اقتصاد مقاومتی استان برای امکان طرح و حل مشکلات و تسریع در صدور احکام مربوط به فعالان اقتصادی و تعیین شعبه های خاص برای این امر شد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه یادآوری کرد: بخشودگی جرائم تامین اجتماعی و پذیرش لیست بیمه های واحدهای بدهکار در حوزه تامین اجتماعی و عدم قطعی انشعاب بدون بررسی و تصویب در ستاد تسهیل در حوزه ادارات آب، برق و گاز از دیگر اقدام هایی است که می توان برای حل مشکلات حوزه کسب و کار انجام داد.
وی در پایان اظهار داشت: تلاش برای جذب سرمایه گذار و تصویب منطقه آزاد قصرشیرین نیز از جمله کارهایی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت و 2 هزار و 622 روستا و 32 شهر دارای بیش از 21 درصد نرخ بیکاری است.
7458/8066

انتهای پیام /*

نوشته کرمانشاه جزء استانهای ضعیف از لحاظ کسب و کار است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *