Home / اخبار / کامیون های جنگ جهانی همچنان متهم آلودگی هوای پایتخت…
قیمت تور استانبول

کامیون های جنگ جهانی همچنان متهم آلودگی هوای پایتخت…

به گزارش خبرنگار ایرنا حاضر در این نشست، عیسی فرهادی همچنین گفت: سه هزار اتوبوس با سن بیش از 10 سال نیز در استان تهران فعالیت دارند که بار آلایندگی را افزایش می دهند.
ازجمله نکاتی که فرماندار تهران به عنوان عامل مهم آلایندگی بویژه در شب های تهران برشمرد، فعالیت کامیون های فرسوده ای است که شب ها نخاله های ساختمانی را به حاشیه پایتخت می برند؛ وی گفت: پنج هزار کامیون فرسوده در ترددهای مختلف هر شب از ساعت 22 تا ۶ صبح نخاله های ساختمانی تهران را به حاشیه این شهر منتقل می کنند که 50 هزار تردد را شامل می شود.
به گفته وی، عمده این نخاله های ساختمانی از ساخت و سازهای مناطق شمالی پایتخت برداشته می شود.
معاون امور عمرانی استاندار تهران نیز در این نشست با اشاره به طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کالا گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت قرار است 200 هزار خودرو دیزلی در سطح کشور از جمله تهران نوسازی و ساماندهی شوند.
احمد تواهن با تاکید بر ضرورت افزایش هماهنگی نهادها در زمینه رفع آلودگی هوای تهران گفت: اگر هماهنگی ها افزایش پیدا نکند به اهداف تعریف شده دست نخواهیم یافت.
وی با بیان اینکه نهادهای مرتبط با رفع آلودگی هوای تهران نباید منتظر ابلاغیه رسمی باشند و به وظایف خود در این زمینه عمل کنند افزود: آلودگی زیست محیطی نسل بشر را تهدید کرده و سرعت عمل و جدیت در این زمینه ضروری است.
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در پایان این نشست در جمع خبرنگاران گفت: بررسی اقدامات دستگاهها در زمینه کنترل گرد و غبار و شناسایی منشا آن در غرب استان تهران در این نشست بررسی شد.
کیومرث کلانتری با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات سال 95 هیات وزیران درباره گردوغبار توسط نهادهای متولی اظهارداشت:در این نشست همچنین مقرر شد با مسئولیت دفتر فنی استانداری کارگروهی برای افزایش هماهنگی های بین دستگاههای مختلف از جمله شهرداری و پلیس برای کاهش آلودگی هوای تهران تشکیل شود.
وی گفت: طرح جایگزینی کامیون ها از دیگر مباحث این نشست بود که مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران سهم این استان را متناسب با اثرگذاری این کامیون ها بر شهر افزایش دهد.
کلانتری بیان کرد: سایت ثبت نام جایگزینی خودروهای دیزلی در حال رفع مشکلات است و بزودی ثبت نام برای ساماندهی و جایگزینی آغاز می شود.
پیشتر نشانی اینترنتی http://www.nosazi.org برای اطلاع رسانی و پیش ثبت نام طرح جایگزنی خودروها اعلام شده بود.
تهرام/6139/1008

انتهای پیام /*

نوشته کامیون های جنگ جهانی همچنان متهم آلودگی هوای پایتخت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

به کدام کشور ها می توان دریایی سفر کرد؟

چقدر به جغرافیا علاقه دارید؟ اگر اهل جغرافی باشید، حتما می دانید که کشور  عزیزمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *