Home / اخبار / چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
قیمت تور استانبول

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

گاهی افراد نیاز دارند که از شلوغی شهر به دور باشند و به گشت‌وگذار در طبیعت بپردازند. طبیعت‌گردی هیجان خاصی دارد که بسیاری از گردشگرانی که علاقه‌مند به ماجراجویی هستند، این هیجان را در طبیعت پیدا می‌کنند. این‌که شما به یک پیاده‌روی روزانه بروید و یا یک سفر طولانی در اعماق جنگل و کوهستان بروید، چشم‌اندازهای زیبایی را خواهید دید که بسیاری از افراد مشتاق دیدن آن هستند. در این مقاله قصد داریم چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان را معرفی کنیم.

پیدا کردن آب تمیز

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

زمانی که آبی که با خود به همراه دارید به پایان رسید و به‌دنبال آب می‌گردید می‌توانید به مناطق مرتفع بروید تا با دید بهتری از اطراف به‌نبال آب باشید. اگر حوضچه‌ی کوچکی را پیدا نکردید به‌دنبال قسمت‌هایی از زمین بگردید که گیاه در آن روئیده است و سعی کنید نقطه‌ی مناسبی را حفر کنید. ممکن است آب پایین‌تر از سطح زمین وجود داشته باشد و در حفره جمع شود. جالب است بدانید یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای یافتن آب تعقیب رد پای جانوران است، مطمئن شوید اگر در منطقه‌ای که ردپای جانوران وجود داشته باشد قطعاً به آب نزدیک هستید.

بررسی محیط اطراف

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

یکی از دغدغه‌ها و ایراداتی که مسافران هنگام در طبیعت به آن توجه نمی‌کنند توجه نکردن به محیط اطراف است. در طبیعت خطرات مختلفی در کمین است که عدم توجه به آن‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد. از این‌رو زمانی که پا به طبیعت می‌گذارید باید حواستان به جلو و پشت‌سر باشد و محیط اطراف خود را به‌درستی بررسی کنید.به عنوان نمونه در تور باتومی، گردشگران معمولاً از یک راهنما استفاده می‌کنند.

داشتن یک نقشه

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

در طبیعت ممکن است از مسیر خارج شوید و راه خود را گم کنید. در این مواقع بهترین راه‌حل داشتن نقشه و قطب‌نما می‌باشد. یکی از اشتباهاتی که افراد در این مواقع انجام می‌دهند این است که وحشت‌زده می‌شوند و برای یافتن کمک به این سو و آن سو می‌روند. توصیه می‌شود زمانی که در این شرایط قرار گرفتید ابتدا کمی استراحت کنید و سپس با استفاده از نقشه‌ی خود مسیر را پیدا کنید. در تور ترکیه و دیگر تورها معمولاً به گردشگران یک نقشه داده می‌شود.

استفاده از کمک‌های اولیه

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

در مسیرهای طولانی در طبیعت به‌یاد داشته باشید که جعبه‌ی کمک‌های اولیه با خود به‌همراه داشته باشید. این جعبه شامل چسب‌زخم، یک رول چسب برای ثابت نگه‌داشتن پوشش روی زخم، ۲ پماد آنتی‌بیوتیک، گاز استریل و دستمال مرطوب می‌باشد. همچنین توصیه می‌شود که در کنار جعبه‌ی کمک‌های اولیه روشنایی (چراغ پیشانی یا چراغ قوه) و وسیله‌ای برای روشن کردن آتش به‌همراه داشتاه باشید.

شماره‌های اضطراری

چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان
چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان

اگر در شرایطی قرار گرفتید که دانش شما برای کمک‌های اولیه نیز کافی نبود بسیار مهم است که شماره‌های ضروری منطقه را بدانید. شماره‌های ۹۱۱ تا ۹۱۲ در آمریکا، ۱۰۲ در تور آذربایجان و شماره ۱۱۲ در ترکیه می‌باشد. در ایران نیز شماره‌های مشخصی در نظر گرفته نشده است اما می‌توانید با شماره‌های ۱۱۵ اورژانس و ۱۱۲ امداد است.

نوشته چند نکته‌ی مهم برای طبیعت‌گردان اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *