Home / اخبار / پالایشگاه هندی خواستار خرید نفت بیشتری از ایران شد…
قیمت تور استانبول

پالایشگاه هندی خواستار خرید نفت بیشتری از ایران شد…

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رویترز، درخواست این شرکت هندی از شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد که پالایشگاه ها قصد دارند پیش از اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه بخش نفت ایران تا ماه نوامبر، خرید نفتی خود را از ایران افزایش دهند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت از برجام خارج شد و گفت که تحریم های علیه ایران را برمی گرداند. برخی از این تحریم ها تا 90 روز بعد از خروج از برجام (ششم اوت – پانزدهم مرداد) و برخی دیگر تا 180 روز بعد از برجام (چهارم نوامبر – سیزدهم آبان) برمی گردد.
یک منبع آگاه به رویترز گفت: در این مقطع زمانی، نفت خام ایران جذابیت دارد و موفقیت بیشتری نسبت به سایر نفت های خام دارد.
ایران موافقت کرده است که در دوره زمانی 2019-2018 انتقال نفت به پالایشگاه های هندی به صورت رایگان انجام شود. این مساله هزینه انتقال نفت را در مقایسه با نفت سایر رقبای منطقه ای کاهش می دهد.
هند پس از چین دومین مشتری نفت ایران است. دهلی نو در دوره قبلی تحریم ها، همچنان به خرید نفت از ایران ادامه می داد. این بار، واردات نفت از ایران و مکانیسم پرداخت پول نفت به تهران تحت تاثیر تحریم های احتمالی آمریکا قرار نگرفته است.
یک مقام دولت هند گفت که هیاتی از وزارتخانه های دارایی، نفت و خارجه این کشور از روز دوشنبه راهی سفری یک هفته ای به اروپا می شود تا راه های ادامه همکاری تجاری با ایران حتی با وجود تحریم های آمریکا را بررسی کند.
این در حالی است که کشورهای اروپایی نیز به دنبال تدوین بسته ای اقتصادی و ارائه آن به ایران هستند. یک مقام هندی اظهار داشت: اروپا این بار موضع متفاوتی اتخاذ کرده است. این بار ما هم در همان قایق نشسته ایم.
هیات هندی قرار است به فرانسه، آلمان، انگلیس و بروکسل سفر کرده و با مقام های دولتی و بانکداران اروپایی دیدار کند.
او که رویترز نامش را ذکر نکرد، افزود: این مساله صرفا درباره واردات نفت نیست. ما (اتحادیه اروپا و هند) با محدودیت های دیگری مثلا در زمینه بانکی هم مواجه می شویم. ما این مشکلات و راه های عبور از آنها را به بحث و بررسی می گذاریم.
شبک**9423**3404

انتهای پیام /*

نوشته پالایشگاه هندی خواستار خرید نفت بیشتری از ایران شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

غار زینگان، بهشت فراموش نشدنی در ایلام

استان ایلام یکی از استان های غربی کشور ایران است و دارای آب هوای خشک، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *