Home / اخبار / واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی
قیمت تور استانبول

واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی

سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، از نظر این اتحادیه تصمیم سوریه در به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی تعرض به قوانین بین‌المللی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای به تصمیم سوریه در به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی واکنش نشان داد.

وی خاطرنشان کرد، تصمیم دولت سوریه برای ایجاد روابط دیپلماتیک با این مناطق جدا شده از گرجستان، قوانین بین‌المللی و اصل یکپارچگی قلمرو را نقض می‌کند.

این سخنگو ادامه داد: اتحادیه اروپا از تمامیت و یکپارچگی ارضی گرجستان در چارچوب مرزهای بین‌المللی آن حمایت می‌کند.

دولت سوریه مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا را به رسمیت شناخته است. این مسأله باعث خشم گرجستان شده و وزارت خارجه این کشور اعلام کرده است که روند قطع روابط دیپلماتیک خود با سوریه را آغاز می‌کند.

معاون وزیر امور خارجه گرجستان اظهار کرد: با این کار بشار اسد حمایت خود از تعرض روسیه به گرجستان، اشغال غیرقانونی آبخازیا و اوستیای جنوبی و پاکسازی قومی را که سال‌هاست انجام می‌گیرد، نشان می‌دهد.

انتهای پیام

نوشته واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *