Home / اخبار / واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی
قیمت تور استانبول

واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی

سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، از نظر این اتحادیه تصمیم سوریه در به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی تعرض به قوانین بین‌المللی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای به تصمیم سوریه در به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی واکنش نشان داد.

وی خاطرنشان کرد، تصمیم دولت سوریه برای ایجاد روابط دیپلماتیک با این مناطق جدا شده از گرجستان، قوانین بین‌المللی و اصل یکپارچگی قلمرو را نقض می‌کند.

این سخنگو ادامه داد: اتحادیه اروپا از تمامیت و یکپارچگی ارضی گرجستان در چارچوب مرزهای بین‌المللی آن حمایت می‌کند.

دولت سوریه مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا را به رسمیت شناخته است. این مسأله باعث خشم گرجستان شده و وزارت خارجه این کشور اعلام کرده است که روند قطع روابط دیپلماتیک خود با سوریه را آغاز می‌کند.

معاون وزیر امور خارجه گرجستان اظهار کرد: با این کار بشار اسد حمایت خود از تعرض روسیه به گرجستان، اشغال غیرقانونی آبخازیا و اوستیای جنوبی و پاکسازی قومی را که سال‌هاست انجام می‌گیرد، نشان می‌دهد.

انتهای پیام

نوشته واکنش اروپا به تصمیم سوریه در قبال آبخازیا و اوستیای جنوبی اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جمعه بازار پارکینگ پروانه، یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در تهران

شهر بزرگ تهران پر از فروشگاه و مراکز خرید کوچک و بزرگ است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *