Home / اخبار / واردات نفت هند از ایران به بیشترین میزان رسید…
قیمت تور استانبول

واردات نفت هند از ایران به بیشترین میزان رسید…

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ‘اکونومیک تایمز’، بر اساس داده های سازمان کشتیرانی هند، واردات نفت هند از ایران در ماه مه در مقایسه با ماه قبل از آن 10.2 درصد افزایش داشته که این میزان درمقایسه با سال گذشته 45 درصد افزایش نشان می دهد.
بر اساس گزارش رسانه های ایران، صادرات نفت ایران به جهان در ماه مه به 2.7 میلیون بشکه نفت خام در روز رسید که این مقدار بیشترین سطح صادرات نفت تهران از زمان لغو تحریم های بین المللی در سال 2016 است.
پالایشگاه های نفت هند در سال 2017 به دلیل اختلاف با ایران در مورد حق توسعه میدان گازی فرزاد ب مجبور به کاهش واردات نفت خود از تهران شدند اما در ماه آوریل سالجاری در نتیجه سیاست های نفتی جدید ایران، پالایشگاه های نفتی هند اقدام به افزایش واردات نفت خود از ایران کردند.
‘نیارا انرژی’ یا ‘اسار اویل’ که شرکت روس نفت دارای سهام اصلی در این شرکت است در ماه جاری واردات نفت خود از ایران را کاهش داد. در ماه مه این پالایشگاه بزرگترین مشتری هندی نفت ایران بود و روزانه 200 هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری کرد.
‘دارمندرا پرادان’ وزیر نفت هند هفته گذشته اعلام کرد دهلی نو سیاست انتظار را اتخاذ کرده است و اثرات تحریم های آمریکا علیه ایران را بررسی خواهد کرد.
هند در پنج ماه اول سال 2018 ، 583 هزار و 500 بشکه نفت خام در روز از ایران نفت وارد کرد که این مقدار 6.5 درصد بیشتر از واردات نفت این کشور در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
در ماه گذشته ایران همچنان پس از عراق و عربستان سعودی سومین صادر کننده نفت هند باقی ماند.
در مجموع هند در ماه مه 4.34 میلیون بشکه نفت خام در روز وارد کرد که این مقدار 2.8 درصد بیشتر از سال گذشته است.
مجموع تقاضای نفت خام هند حدود 4.6 میلیون بشکه در روز است که این کشور را در رتبه سومین مصرف کننده بزرگ جهان پس از آمریکا و چین قرار می‌دهد. هند یکی از معدود کشورهایی بود که در دوران تحریم‌ها به خرید نفت از ایران ادامه داد.
این کشور به دلیل پیشرفت سریع اقتصادی،افزایش طبقه متوسط جامعه و افزایش خرید وسایل نقلیه موتوری،نیازش به انرژی افزایش یافته است.
آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که تا سال 2040 هند یک چهارم از انرژی تولیدی در جهان را مصرف کند.
آساق**267**1424 *1600 **1663**

انتهای پیام /*

نوشته واردات نفت هند از ایران به بیشترین میزان رسید… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *