Home / اخبار / هنر مدیران باید تلاش برای جذب اعتبارات ملی باشد…
قیمت تور استانبول

هنر مدیران باید تلاش برای جذب اعتبارات ملی باشد…

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان قزوین افزود: امیدواریم مدیران همه ظرفیت های استان را برای جذب ردیف های متفرقه و ملی به کار بگیرند.
وی اضافه کرد: بودجه جاری و عمرانی استان در برابر ردیف های ملی رقمی نیست بنابراین باید دستگاه های اجرایی به جذب ردیف های ملی اهتمام بیشتری داشته باشند.
استاندار قزوین افزود: به طور خوشبینانه بین 35 تا 40 درصد بودجه استان در سه ماهه اول سال به استان تخصیص می یابد و لازم است مدیران با برنامه ریزی و جدیت بیشتری در این زمینه اقدام کنند.
زاهدی افزود: خوشبختانه رقابتی بین دستگاه ها و شهرستان ها برای جذب اعتبارات ایجاد شده است که اگر دستگاه و شهرستانی در جذب اعتبارات ناموفق بود آن اعتبار به دستگاه دیگر منتقل شود.
وی ادامه داد: از دیگر نکات خوب بودجه امسال که موجب تحول حوزه اشتغال، صنعت و کشاورزی می شود، اولویت دادن تسهیلات به بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی است که در گذشته کمتر مورد توجه قرار می گرفت.
زاهدی گفت: همچنین با تلاش نمایندگان مجلس و مسئولان استان بودجه پروژه انتقال آب از سد طالقان به شکل بسیار مطلوبی تغییر کرد که به موجب آن هفتاد درصد بودجه این طرح توسط دولت و 30 درصد توسط بخش خصوصی تامین می شود.
وی افزود:با این تغییر، سهم بودجه دولتی این پروژه از 600 میلیارد ریال به پنج هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در تاریخ بودجه کشور همه ساله با محدودیت ها و تنگناهای زیادی تصمیم گیری و برنامه ریزی شده است و همواره دستگاه ها با کمبود بودجه برای اجرای طرح ها مواجه بوده اند.
وی افزود: همه مدیران و دستگاه های اجرایی استان برای جذب بودجه انگیزه لازم را دارند اما امسال وضعیت بودجه کشور با سالهای گذشته متفاوت تر است و باید با احتیاط بیشتر عمل کنیم.
زاهدی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی برای دریافت اعتبارات استانی بیشتر چانه زنی نکنند چون اضافه شدن اعتبار به هر دستگاهی منوط به کاهش از دستگاه دیگری است.
وی اضافه کرد: طی جلسات مفصل با مسئولان اقتصادی استان تلاش کرده ایم بودجه ای عادلانه برای پیشبرد امور توزیع شود.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمار درست مبنای تصمیم گیری و برنامه ریزی صحیح است و باید بانک جامع اطلاعات پروژه های استان برای تصمیم گیری بهتر مدیران تشکیل شود.
زاهدی افزود: توجه به رویکردهای فرهنگی و اجتماعی در طرح های عمرانی و اقتصادی نیز بسیار مهم است چون به رضایتمندی بیشتر مردم در اجرای طرح ها منجر می شود.

***سامانه جامع اطلاعات پروژه های استان تشکیل شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این نشست گفت: تشکیل سامانه جامع اطلاعات پروژه های استان برای ساماندهی وضعیت پروژه ها و تصمیم گیری های جامع در استان ضروری است.
علی فرخزاد افزود: پنج هزار و 100 میلیارد ریال اعتبارات هزینه ای دستگاه های دولتی استان قزوین است در حالی که بسیاری از پروژه های دیگر مانند طرح های آب و فاضلاب، بانک ها، بیمه و مخابرات با اعتبارات مجزا در حال اجرا هستند.
وی اضافه کرد:هشت هزار و 300 میلیارد ریال اعتبارات شهرداری های استان است که در صورت تشکیل این سامانه هم شفاف سازی لازم صورت گرفته و هم در تصمیم گیری ها به مدیران استان کمک خواهد شد.
فرخزاد افزود: همچنین مدیران استان باید یک رویکرد فرهنگی واجتماعی را در هزینه های جاری و پروژه های عمرانی داشته باشند تا رضایتمندی مردم در نهایت به دست آید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: باید رویکرد گردشگری در تمامی پروژه های عمرانی و همچنین زیرساخت ها و هزینه های عمرانی لحاظ شود تا تولید ثروت و اشتغال در مناطق مورد نظر ایجاد شود.
6101*3013

انتهای پیام /*

نوشته هنر مدیران باید تلاش برای جذب اعتبارات ملی باشد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

معرفی تند ترین سس های جهان

۹ سس تند جهان سوختن دهان ، بینی ، چشم ها و در نهایت سیستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *