Home / اخبار / هر روز یک روستای کرمانشاه به شبکه گاز متصل می شود…
قیمت تور استانبول

هر روز یک روستای کرمانشاه به شبکه گاز متصل می شود…

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در مراسم کلنگ زنی عملیات اجرایی گازرسانی به شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو، این طرح را اقدامی شایسته دانست و افزود: این کار در ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها موثر است.
وی گاز را به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه دانست و گفت: گاز یکی از ابزارهای توسعه ماندگاری و سازگاری است و حتی می تواند منجر به مهاجرت معکوس شود.
وی با اشاره به حادثه زلزله 21 آبان 96 گفت: معمولا در زلزله شبکه گازرسانی دچار آسیب می شود و اگر مسئولان هوشیار نباشند منجر به اتفاقات ناگوار بعدی نیز خواهد شد که خوشبختانه کنترل شد.
وی در ادامه گفت: هدف ما این است که از این زلزله برای استان کرمانشاه فرصت ایجاد شود و ما باید ابزار استفاده از این فرصت را فراهم کنیم.
استاندار کرمانشاه خطاب به مسئولان گفت: تقاضای ما این است از این فرصت به راحتی عبور نکنید و خوب استفاده کنید چرا که شرایط خوبی برای بازسازی و نوسازی شهرها و روستاها پیش آمده و تسهیلات ارزان قیمتی پرداخت می شود.
بازوند با بیان اینکه ستادهای معین بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده مستقر هستند، افزود: در مجموع یک بازار پنج هزار و 300 میلیارد تومانی در این منطقه ایجاد شده که هنر ما این است بتوانیم از این بازار عمران و آبادانی ایجاد کنیم.
او گفت: در روستاها نسبت به آسیبی که زلزله وارد کرده رقم 2 برابری در راستای فرصت سازی توانستیم اعتبار بگیریم.
وی با اشاره به تشکیل جلسه در روزهای شنبه یا یکشنبه هر هفته ساعت 6 صبح با موضوع اشتغال روستاها، حیدری سرپرست فرمانداری دالاهو را مدیری با سابقه با تجربه و پیگیر خطاب کرد و از او خواست موضوع اشتغال در روستاها را به طور جدی در دستور کار قرار دهد.
عملیات اجرایی گازرسانی به شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو با 320 میلیارد ریال اعتبار امروز آغاز شد.
مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: با بهره برداری از این طرح چهار هزار و 200 خانوار در شهر ریجاب و 54 روستای شهرستان دالاهو از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.
سیروس شهبازی افزود: گاز مورد نیاز این شهر و روستاها از طریق خط تغذیه 8 و 12 اینچ که از شهرستان سرپل ذهاب منشعب می شود، تامین می گردد.
فرماندار دالاهو نیز اعلام کرد که از مجموع 141 روستای این شهرستان اکنون 9 روستا دارای گاز طبیعی و 22 روستا نیز در مرحله علمک گذاری است.
شهرستان دالاهو با 36 هزار تن جمعیت در 100 کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.
3033/8066

انتهای پیام /*

نوشته هر روز یک روستای کرمانشاه به شبکه گاز متصل می شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *