Home / اخبار / نکو: امام خمینی(ره) اختلافات را به سمت مفاهمه سوق می‌دادند
قیمت تور استانبول

نکو: امام خمینی(ره) اختلافات را به سمت مفاهمه سوق می‌دادند


یک نماینده سابق مجلس گفت: امام خمینی(ره) با بینش فراجناحی خود و اندیشیدن به منافع ملی، همه جریانات سیاسی را زیر یک پرچم نگه داشتند و اختلافات ایجاد شده را به سمت مفاهمه سوق می دادند.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت توجه به ویژگی‌های اخلاقی امام خمینی(ره)  اظهار کرد: حضرت امام (ره) به آنچه که می گفتند عمل می‌کردند، همین عملی شدن مطالبی که از زبان ایشان خارج می‌شد باعث شد که مردم بیشتر از همه به ایشان اعتماد داشته باشند. در اوایل انقلاب همین اخلاقشان را به اطرافیانشان سرایت دادند که باعث شد مردم به کل نظام اعتماد پیدا کنند. حالا امروز بعد از رحلت ایشان و گذشت ۴۰ سال از انقلاب لازم است تا مسئولین و دست اندرکاران نظام از این ویژگی امام برای نزدیکی به مردم استفاده کنند.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) طی دوران زندگی‌ سیاسی و شخصی‌ خود ویژگی‌های منحصر به فردی داشتند که هرکدام از آنها می تواند الگویی برای دست‌اندرکاران سه قوه باشد. یکی از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی ایشان که باید امروز سرمشق همگان قرار گیرد ساده زیستی بود. رهبر معظم انقلاب با توجه به همین موضوع و تاسی از این سیره امام سالیان سال است که بر ساده زیستی تاکید می کنند، این موضوع با نام گذاری‌های مختلف و تاکید بر اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی نمود پیدا کرده است.

این نماینده سابق مجلس سپس گفت: تمامی لحظات زندگی امام از لحظه آغازین نهضت، تبعید، برگشت به ایران و برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران درسی است که همگان باید الگوی خود قرار بدهند.

این فعال سیاسی یادآور شد: امام خمینی با بینش فراجناحی خود و اندیشیدن به منافع ملی همه جریانات سیاسی را زیر یک پرچم نگه داشتند و اختلافات ایجاد شده را به سمت مفاهمه سوق می دادند. نیروهای ارزشی اما با گرایش‌های مختلف سیاسی در نظر ایشان یکی بودند و هیچ‌گاه گروهی را بر گروه دیگر ترجیح نمی دادند.

نکو تصریح کرد: امام خمینی بارها از وحدت کلمه و همدلی و هماهنگی صحبت می کردند؛ امروز زمان آن رسیده که در ابعاد مختلف سیاست‌گذاریمان به این اصل از اصول سیاستمداری ایشان توجه کنیم.

انتهای پیام

نوشته نکو: امام خمینی(ره) اختلافات را به سمت مفاهمه سوق می‌دادند اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

آشنایی با آداب و رسوم مردم خون گرم شهر وان در ترکیه

چطور به شهر وان در ترکیه سفر کنیم؟ برای رسید به شهر وان ترکیه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *