Home / اخبار / نهاده های مورد نیاز دامداران خراسان شمالی تامین شد…
قیمت تور استانبول

نهاده های مورد نیاز دامداران خراسان شمالی تامین شد…

علی مبارکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مشکلات مرغداران این استان در هفته اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: به علت مشکلات کامیون داران، تامین نهاده های دامی استان دچار اختلال شد که با هماهنگی های شرکت پشتیبانی و پیگیری های لازم از نهاده های داخل انبار استفاده شد.
به گزارش ایرنا کامیون داران خراسان شمالی در چند روز گذشته در برخی از شهرهای استان خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند که این امر موجب مشکلاتی در بخش های مختلف شده بود.
مبارکی افزود: نهاده های مورد نیاز مرغداران شامل ذرت، کنجاله و سویا به اندازه کافی در انبارها و بازار استان موجود است و هم اکنون هیچ کمبودی در این خصوص نداریم.
وی به مشکلات مرغداران این استان در چند روز اخیر اشاره ای کرد و گفت: یکی از مشکلات مرغ داران کاهش قیمت مرغ زنده بود که اتحادیه ها با خریداری و تزریق به بازار این مشکل را برطرف کردند.
وی گفت: قیمت مرغ زنده در بازار این استان چهارشنبه هفته گذشته به ازای هر کیلوگرم 44 هزار ریال بود که دیروز به 50 هزار ریال افزایش یافت.
در استان 867 هزار نفری خراسان شمالی سالانه حدود 15 هزار تن گوشت مرغ مصرف می شود که 25 درصد از نیاز استانی از استان های گلستان و خراسان رضوی تامین می شود.
همچنین سرانه مصرف گوشت مرغ در استان به ازای هر نفر در سال 20 کیلوگرم است.
بیشترین تعداد جوجه ریزی در سطح مرغداری‌های خراسان شمالی مربوط به شهرستان شیروان است.
این استان 85 واحد مرغداری با ظرفیت یک میلیون و 971 هزار قطعه و 4 واحد فعال مرغ تخم گذار با ظرفیت 69 هزار و 200 قطعه دارد که سالانه سه هزار تن تخم مرغ در این استان تولید می شود.
18 واحد مرغداری در خراسان شمالی نیز نیمه فعال است.
7186/3007 /6042

انتهای پیام /*

نوشته نهاده های مورد نیاز دامداران خراسان شمالی تامین شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *