Home / اخبار / نرخ تورم در خراسان رضوی کاهش یافت…
قیمت تور استانبول

نرخ تورم در خراسان رضوی کاهش یافت…

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در روز پنجشنبه، رضا جمشیدی افزود: نرخ تورم 12 ماه منتهی به اردیبهشت امسال در کل خانوار استان یا همان شاخص قیمت مصرف کننده (سی.پی آی) 7.6 درصد است که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 0.2 کاهش داشته است.
وی ادامه داد: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خراسان رضوی در این ماه 7.3 بوده که نسبت به ماه گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی با بیان این که نرخ تورم کل خانوار کشور در 12 ماه منتهی به اردیبهشت امسال هشت درصد بوده است، افزود: این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن 0.1 درصد کاهش یافته است.
جمشیدی ادامه داد: تورم نقطه به نقطه کشور در اردیبهشت امسال به 8.3 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل از آن 1.3 درصد افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: نرخ تورم شهری و روستایی خراسان رضوی در 12 ماه منتهی به اردیبهشت امسال به ترتیب هفت و 10 درصد و این شاخص برای کشور به ترتیب 8.1 و7.9 بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: تورم کشور در 12 ماه منتهی به اردیبهشت 97 در گروه خوراکیها، آشامیدنی ها و دخانیات 10.6، پوشاک و کفش 6.2، مسکن 7.9 و گروه بهداشت و درمان هفت بوده است که این ارقام برای خراسان رضوی به ترتیب 10.5، 5.7، 5.1 و 4.3 بوده است.
جمشیدی افزود: شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان 113.9، مناطق شهری 113 و مناطق روستایی 117.5 است.
1922/5132

انتهای پیام /*

نوشته نرخ تورم در خراسان رضوی کاهش یافت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *