Home / اخبار / نبیه بری: ایران و حزب‌الله لبنان به درخواست دمشق در سوریه هستند
قیمت تور استانبول

نبیه بری: ایران و حزب‌الله لبنان به درخواست دمشق در سوریه هستند


رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که ایران و حزب‌الله لبنان به درخواست دولت سوریه در این کشور حضور دارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان درخواست‌ها برای خروج حزب الله و ایران از سوریه را محکوم  و اعلام کرد که در حال حاضر خروج ایران و حزب‌الله لبنان با توجه به ادامه وضعیت فعلی سوریه بعید است.

وی در ادامه افزود: ایران نیز مانند روسیه به درخواست دولت سوریه در این کشور حضور دارد.

نبیه بری درخصوص حزب‌الله گفت: حزب‌الله لبنان در کشورش حضور دارد زیرا که اگر در آن جا نباشد داعش در لبنان خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص زمان خروج حزب‌الله و ایران تاکید کرد: تا زمانی که سوریه آزاد و اراضی آن یکپارچه شود، ایران و حزب‌الله در سوریه می‌مانند.

رئیس پارلمان لبنان همچنین عنوان داشت:  ما حدود یک میلیون و نیم سوری در لبنان داریم و ما آن‌ها را غریبه به شمار نمی‌آوریم، لبنان و سوریه دو کشور دوقلو بوده و همچنان هم هستند در نتیجه آنچه در سوریه رخ می‌دهد بر لبنان تاثیر می‌گذارد و هر گونه تقسیم سوریه ترسیم مجدد نقشه منطقه است، همانطور که در توافقنامه سیکس پیکو رخ داده است.

سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی از درگیری‌های مسلحانه رنج می‌برد و طی آن نیروهای ارتش سوریه با حمایت روسیه و ایران با گروه‌های مسلح مختلف از جمله داعش و جبهه النصره در حال جنگ است.

اخیرا درخواست‌ها برای خروج نیروهای خارجی به ویژه نیروهای آمریکایی و ایرانی از سوریه افزایش یافته و اسرائیل در موقعیت‌های متعدد تهدید کرده که به ایران اجازه تشکیل پایگاه نظامی در سوریه را نمی‌دهد.

انتهای پیام

نوشته نبیه بری: ایران و حزب‌الله لبنان به درخواست دمشق در سوریه هستند اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *