Home / اخبار / میزان آب ذخیره شده در سد تالوار 24 درصد افزایش یافت…
قیمت تور استانبول

میزان آب ذخیره شده در سد تالوار 24 درصد افزایش یافت…

یوسف رضاپور شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع بارندگی ها در استان زنجان طی سال آبی جاری 307 میلیمتر و در مدت مشابه سال آبی گذشته 260 میلیمتر بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: میزان بارندگی های زنجان از ابتدای شروع سال آبی 97- 96 تا هفتم خرداد جاری نسبت به سال آبی گذشته بیش از 17 درصد افزایش یافته است.
رضاپور اظهار داشت: این میزان بارش نسبت به آمار بلند مدت نیز نزدیک هفت درصد کاهش داشته است.
وی به حجم آب ذخیره شده در سد تهم در این مدت نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته اشاره کرد و افزود: حجم در این سد از 50.18میلیون مترمکعب به 43 میلیون مترمکعب رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان تصریح کرد: با توجه به میزان بارندگی ها در منطقه، هم اکنون حجم آب ذخیره شده سد تهم 16 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
رضاپور تاکید کرد: همچنین سد گلابر در این مدت کاهش چهار درصدی حجم مخزن آب نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه کرده اما سد کینه ورس کاهش یا افزایشی نداشته است.
به گزارش ایرنا،حجم مخزن سد تالوار در سال آبی گذشته 83.16میلیون مترمکعب بوده و سال آبی جاری نیز 67.32 میلیون مترمکعب بوده است.
منابع آب سد تهم زنجان برای سه بخش آب شرب شهری زنجان، محیط زیست و حق آبه بخش کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد، که با وجود کاهش 18 درصدی حجم آب این سد، باید نسبت به ورودی و خروجی آن توجه جدی شود.
3216/6085

انتهای پیام /*

نوشته میزان آب ذخیره شده در سد تالوار 24 درصد افزایش یافت… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

۸ حیوان سخنگوی عجیب در دنیا

صحبت کردن پرندگان و حیوانات به زبان انسان ها برای همه بسیار جذاب و تعجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *