Home / اخبار / موزه‌ی ماتانداران ایروان، گردش تاریخی
قیمت تور استانبول

موزه‌ی ماتانداران ایروان، گردش تاریخی

موزه‌ی ماتانداران ایروان یکی از موزه‌های قدیمی در شمال غربی ایروان قرار گرفته است. در این موزه دست‌نوشته‌های باستانی به زبان‌های ارمنی ، فارسی، عربی، لاتین، هندی و ژاپنی قرار داده شده است. جالب است بدانید فرمان‌های فارسی از روزگار صفویان در این گنجینه قرار داده شده است. توصیه می‌شود که در تور ارمنستان این موزه‌ی تحسین‌برانگیز را از دست ندهید.

شایان ذکر است در یکی از ستون‌های این کتاب‌خانه، مجسمه‌ای از مشتوت یکی از نویسندگان برجسته‌ی کشور ارمنستان و مخترع الفبای ارمنی قرار گرفته است. در کنار مجسمه‌ی پدر الفبای ارمنی، مجسمه‌ی یکی از شاگردانش نیز قرار داده شده است. کالکشنی نمایشگاه شامل کتیبه‌ها، سنگ قبرهای حکاکی شده بروی سنگ‌هایی است که خاپکار آن‌ها را از مناطق باستانی ایروان جمع‌آوری کرده است. همچنین چندین کتب علمی و فلسفی از فرهنگ‌های پارسی، رومی و یونانی به‌چشم می‌خورد و دست‌نوشته‌هایی از بزرگان پارسی و اعراب قرار داده شده است که گردشگران تور ایروان به‌ویژه ایرانیان را شگفت‌زده می‌کند. این پروژه توسط سازمان میراث فرهنگی ایران مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته است.

این موزه از لحاظ علمی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است و حدود ۱۷۰۰۰ جلد کتاب علمی در آن نگه‌داری می‌شود. موزه‌ی ماتناداران در سال ۱۹۵۷ توسط گریکوریان تاسیس شده است. هر زمانی که به ارمنستان سفر کردید به موزه‌ی ماتناداران نیز سر بزنید، این موزه همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر به‌روی بازدیدکنندگان باز است.

نوشته موزه‌ی ماتانداران ایروان، گردش تاریخی اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *