Home / آنتالیا / منطقه باستانی پرگه در آنتالیا
قیمت تور استانبول

منطقه باستانی پرگه در آنتالیا

پرگه یکی از مناطق باستانی ترکیه محسوب می‌شود که در نزدیکی شهر آنتالیا قرار گرفته است و تاریخ غنی را در دل خود گنجانده است. این مکان توسط اسکندر مقدونی مورد حمله قرار گرفت و بسیاری از معماری‌‌ ساختمان‌ها مربوط به همان دوران می‌باشد. پرگه نقش مهمی را در گسترش مسیحیت در منطقه ایفا کرده است و در آن دوران مرکز فرماندهی بیزانس بوده است. در اواخر قرن ۱۲ میلادی، موج وسیعی از مهاجران یونان از شمال آناتولی تا ساحل مدیترانه به‌راه افتادند. بسیاری از این مهاجران در این منطقه در شرق آنتالیا سکونت کردند و آن را به پایتخت و مرکز فرماندهی خود تبدیل کردند.

این منطقه امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری در تور آنتالیا تبدیل شده است. پرگه یکی از تاثیر گذارترین بناهای تاریخی آنتالیا و مملو از ویرانه‌های باستانی می‌باشد. از جمله‌ی مکان‌های باستانی این منطقه می‌توان به استادیوم ورزشی، میدان تاریخی شهر، حمام‌ها و گورستان‌ها اشاره کرد. علاوه بر این در پرگه مجسمه‌هایی مربوط به دوران روم باستان در آن قرار گرفته است که اگر علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی هستید، بازدید از این منطقه را در تور ترکیه از دست ندهید.

در این منطقه ۳ سالن بزرگ برای فصول مختلف ساخته شده است که به‌وسیله‌ی مجسمه‌های زیبایی تزئین شده‌اند. البته شایان ذکر است که این مجسمه‌ها در سال ۱۸۹۰ کشف شدند و به موزه‌ی باستان‌شناسی آنتالیا منتقل شدند. برخی از این مجسمه‌ها نشان می‌دهند که احتمالاً عمل ختنه از مسیحیان اولیه سرچشمه گرفته است.

شایان ذکر است در آنتالیا علاوه بر این مکان باستانی، سواحل زیبای و مراکز خرید شیکی قرار گرفته‌اند که جذابیت‌های بازدید از این مکان را دو چندان کرده است. بسیاری از هتل‌های گران قیمت و لوکس نیز در آن قرار گرفته‌اند که خدمات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

نوشته منطقه باستانی پرگه در آنتالیا اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *