Home / اخبار / مناطق آزاد تنها راه تنفس اقتصاد کشور است…
قیمت تور استانبول

مناطق آزاد تنها راه تنفس اقتصاد کشور است…

به گزارش ایرنا، معصومه آقاپور علیشاهی عصر جمعه در نشست کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قشم افزود: کارشناسان اقتصادی مناطق آزاد می توانند پیشنهادهای خود را درباره مالیات و ارزش افزوده به نمایندگان کمیسیون اقتصادی ارائه دهند تا قبل از تصویب نهایی، تغییرات اعمال شود.
وی ادامه داد: در راستای تنقیح قوانین و مقررات اقتصادی نیز تا کنون بر اساس پیشنهادها و کارشناسی تیم های مربوطه، قوانین مالیات و ارزش افزوده از 800 اصل به 300 اصل کاهش یافته که تلاش می شود به 100 اصل برسد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی از 23 نماینده تشکیل می شود و می توان پیشنهادها را به صورت طرح در مجلس مطرح و به قانون تبدیل کرد که این امر باعث می شود بسیاری از دیوانسالاری ها کاهش پیداکند و طرح سریع تر به نتیجه برسد.

** مجلس برای رفع مشکلات حوزه اقتصاد تلاش می کند
یک عضو دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: هیات تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجلس با هم افزایی 23 سازمان و برگزاری نشست ها با کارشناسان مربوطه تلاش دارد با راهبردهای ممکن مانند قانون، آیین نامه، بخشنامه و دستورالعمل، مشکلات موجود بر سر راه اقتصاد کشور را مرتفع کند.
عین الله شریف پور افزود: مجلس شورای اسلامی و هیات تحقیق و تفحص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جایگاه ضابط قضایی نیستند و وظایف پلیس را نیز ایفا نمی کنند.
وی ادامه داد: در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تولید، اشتغال، صادرات مجدد، عمران، جذب سرمایه گذار به خوبی صورت می گیرد و البته باید مشکلات و تهدیدات خارجی را نیز مد نظر قرار داد.
نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، مناطق آزاد بهترین بستر برای مدیریت اقتصادی کشور است و همین میزان جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در مناطق آزاد کشور نیز جای تشکر و تقدیر دارد.
وی خاطر نشان کرد: مناطق آزاد کشور در مسیر درست خود در حال حرکت است و اگر وظایفی که برای آنها هدف گذاری شده تحقق کامل پیدا نکرده، دلایل دیگری دارد که باید بررسی شود.
نشست کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عصر جمعه با حضور نمایندگان مجلس، هیات استانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسوولان محلی در قشم برگزار شد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500/2094

انتهای پیام /*

نوشته مناطق آزاد تنها راه تنفس اقتصاد کشور است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *