Home / اخبار / ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به کشورهای دیگر در اثر کرونا
قیمت تور استانبول

ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به کشورهای دیگر در اثر کرونا

کشورهایی که در اثر کرونا ورود مسافران ایرانی را ممنوع کرده اند

براساس آخرین اخبار ۹۸/۱۲/۲۵، امکان پذیرش مسافران ایرانی در کشورهای زیر تا اطلاع ثانوی وجود ندارد:
ترکیه، عراق، عمان، گرجستان، تاجیکستان، لبنان، ارمنستان، ازبکستان، ترکمنستان، کویت، امارات، روسیه (مسکو)، آذربایجان، مالزی، تایلند، فیجی، سوئد، اندونزی، سنگاپور، سوئد، ازبکستان، ایالات متحده، استرالیا، هند

ترکیه

در پی شیوع بیماری کرونا تعدادی از کشورهای همسایه مرزهای خود را به روی مسافران ایرانی بستند. روز یکشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۴ دولت ترکیه با گسترش شمار بیماران مبتلا به کرونا در ایران، به صورت موقت مرزهای خود را به روی مسافران ایرانی بست.

عراق

همچنین دولت عراق اعلام کرد تا اطلاع ثانوی هیچ یک از شهروندان غیر عراقی حق عبور از مرزهای این کشور از مبدا ایران را ندارند.

کویت

کویت نیز در پی صدور بیانیه‌ای ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به تمامی شهرهای خود را تا اطلاع ثانوی اعلام کرده است.

گرجستان

گرجستان نیز طبق اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۶ اسفند ۹۸ صادر کرد از ورود مسافرین ایرانی به خاک خود تا اطلاع ثانوی ممانعت به عمل آورد.

عمان

کشور عمان نیز با لغو تمامی پروازهای خود در تاریخ ۶ اسفند ۹۸ کلیه پروازهای خود در مسیر مسقط – تهران – مسقط را لغو کرد.

بحرین

کشور بحرین نیز دیگر کشوری است که تا اطلاع ثانوی از پذیرش مسافران ایرانی به این کشور ممانعت به عمل می‌آورد.

لبنان

کشور لبنان نیز طی ابلاغیه وزارت حمل و نقل کشور لبنان ورود اتباع غیرلبنانی از کشور ایران به لبنان از تمامی مرزهای هوایی، دریایی و زمینی را ممنوع اعلام کرد. در پی انتشار این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی صرفا اتباع لبنانی و کسانی که اقامت لبنان را دارند اجازه ورود به کشور لبنان را خواهند داشت. لازم به ذکر است این مقررات شامل مسافران ترانزیت نیز می‌شود.

امارات

کشور امارات نیز تمامی پروازها از تهران به دبی و بالعکس را تعلیق نمود و دستور بازگرداندن مسافران ایرانی از امارات به ایران را صادر کرد. در پی این تصمیم مجوز بازگرداندن مسافران ایرانی از فرودگاه آل مکتوم نیز صادر شد.

استرالیا

گفته می‌شود مسافرانی که اقامت استرالیا را ندارند نیز ۱۴ روز در قرنطینه خواهند ماند و یا پس از گذشت ۱۴ روز خروج از ایران اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت. شهروندان استرالیا نیز اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت اما باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.

روسیه

در حال حاضر روسیه نیز برای مسافران ایرانی ویزا صادر نمی‌کند و تنها افراد کنسولگری و کسانی که پاسپورت روسیه را دارند اجازه ورود به این کشور را خواهند داشت. همچنین تمامی پروازهای غیر مستقیم به مسکو تنها اجازه حداکثر ۸ ساعت توقف در این شهر را خواهند داشت.

لازم به ذکر است ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به کشورهای همجوار تاریخ مشخصی ندارد و باز شدن مرز این کشورها به روی مسافران ایرانی بستگی به تصمیم سران این دولت‌ها دارد.

 مالزی

وزارت بهداشت مالزی نیز اعلام کرد تمامی مسافرانی که تا ۱۴ روز قبل از سفر به مالزی در شهرهای تهران، قم و گیلان حضور داشته‌اند، موقتا اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت. این قانون شامل افرادی که ویزای دانشجویی، گذرنامه و یا اقامت دائم مالزی را دارند، نمی‌شود.

فیجی

فیجی نیز به مسافران و کادر پروازی که ۱۴ روز پیش از سفر خود به این کشوردر ایران اقامت داشته‌اند اجازه ورود به کشور فیجی را نخواهند داشت.

اندونزی

وزارت خارج اندونزی نیز در پی انتشار ویروس کرونا از ۱۸ اسفند از ورود مسافرینی که ۱۴ روز پیش از سفر به این کشور در ایران حضور داشته‌اند، جلوگیری به عمل آورد.

سنگاپور

سنگاپور نیز دیگر کشوری است که در پی انتشار ویروس کرونا از ۱۴ اسفند، از ورود مسافرینی که ۱۴ روز پیش از سفر خود را در کشورهای کره جنوبی، ایران و ایتالیا بوده‌اند، ممانعت به عمل آورد.

سوئد

آژانس حمل و نقل سوئد نیز به دنبال شیوع ویروس کرونا، در تا ریخ ۹۸/۱۲/۱۵ طبق بخشنامه‌ای تمامی پروازهای هواپیمایی ایران ایر به این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

ازبکستان

به دنبال شیوع ویروس کرونا، وزارت خارجه ازبکستان از ۱۲ اسفند، تمامی پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق در آورد.

ایالات متحده

ایالات متحده نیز در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، از ورود ایرانیان و کسانی که ۱۴ روز پیش از سفر خود به این کشور را در ایران سپری کرده‌اند، ممانعت به عمل خواهد آورد.

استرالیا

استرالیا نیز از روز یکشنبه ۱۱ اسفند، ورود تمامی مسافران غیراسترالیایی را که از ایران به این کشور سفر می‌کنند را ممنوع اعلام کرد. تمامی مسافرانی که از ایران به استرالیا سفر می‌کنند باید حداقل ۱۴ روز پس از خروجشان از ایران وارد استرالیا شوند.

هند

سازمان هواپیمایی کشور هند نیز از ۷ اسفند ماه با انتشار بخشنامه‌ای پروازهای خود به تهران را به حالت تعلیق درآورد.

نوشته ممنوعیت ورود مسافران ایرانی به کشورهای دیگر در اثر کرونا اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

بازار بزرگ استانبول قدیمی ترین و بزرگترین بازار ترکیه

بخش بزرگی از لذت‌های سفر را خرید کردن و بازارگردی‌های طولانی مدت تشکیل می‌دهد؛ این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *