Home / اخبار / مشکلات زیرساختی بخش صنعت و معدن سمنان برطرف شود…
قیمت تور استانبول

مشکلات زیرساختی بخش صنعت و معدن سمنان برطرف شود…

سیدشهاب الدین چاوشی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود :معضل کمبود آب در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی سمنان برکسی پوشیده نیست و باید وزارت نیرو در بلند مدت اجرای طرح انتقال آب از سایر حوزه ها را به عنوان راهبردی حکیمانه برای رفع تنش آبی و مشکل زیرساختی برای اجرای طرح های اشتغال آفرین در استان مدنظر قرار دهد.
وی اظهارداشت: فکر جناحی و حزبی و منطقه گرایی استان را به شکوفایی اقتصادی نزدیک نمی کند بلکه اتحاد و همدلی اقشار جامعه، مردم و مسوولان می تواند سمنان را به عنوان استانی شاخص در بحث اشتغال آفرینی در منطقه مطرح کند.
وی بیان داشت : تاخیر در انجام امور اداری فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در ادارات به افزایش آمار بیکاری در استان می انجامد و بی اعتنایی نهادهای اجرایی در انجام امور اداری آنان قابل پذیرش نیست.
وی تصریح کرد : مسوولانی که انرژی و توان خدمت به مردم را ندارند باید از مسوولیت کنار بکشند و باید پذیرفت که بخش قابل توجه ای از مشکلات کنونی کشور و استان به دلیل بی کفایتی بعضی از مسوولان در گذشته است.
استاندار سمنان ادامه داد : وضعیت اشتغال در سمنان چندان نگران کننده نیست و این استان اکنون در بین استان های کشور از نظر شاخص بیکاری در رتبه دوم قرار دارد.
چاوشی یادآور شد : حدود سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در یک سال گذشته به واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان پرداخت شده که باید مسوولان دستگاه های اجرایی براساس شاخص و آمارها، ارزیابی کنند که تا چه میزان ،اجرای این طرح به افزایش اشتغال در استان انجامیده است.
به گزارش ایرنا، در سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
6026/7339

انتهای پیام /*

نوشته مشکلات زیرساختی بخش صنعت و معدن سمنان برطرف شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

به کدام کشور ها می توان دریایی سفر کرد؟

چقدر به جغرافیا علاقه دارید؟ اگر اهل جغرافی باشید، حتما می دانید که کشور  عزیزمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *