Home / آلمان / مشهورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان
قیمت تور استانبول

مشهورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان

بازارهای کریسمس آلمان

در اواخر سال میلادی قرار داریم و کشورهای مسیحی دنیا خود را برای برگزاری جشن کریسمس آماده می کنند. آلمان یکی از کشورهایی است که مراسم کریسمس را با شور و حرارت خاصی برگزار می کند. یکی دو ماه مانده به کریسمس بازارهای محلی در شهرهای مختلف آلمان؛ از نورنبرگ تا هامبورگ و از درسدن تا کلن به راه می افتند و انواع محصولات، تزئینات کریسمس، درخت کاج، لباس، صنایع دستی و هنری، خوراکی ها و غذاهای خوشمزه و سنتی و … را به مشتریان ارائه می کنند. اگر در این مواقع به آلمان سفر کنید از دیدن و حضور در این بازارهای پرشور و حرارت و هیجان انگیز حتما لذت خواهید برد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با مشهورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان آشنا شویم.

نورنبرگ، بازار کریسمس نورنبرگ | Christkindlesmarkt

مطالب مرتبط:
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر
حال و هوای کریسمس در اروپا + ویدیو
رسم و رسومات جالب و شنیدنی در کریسمس

یکی از مشهورترین و باشکوه ترین بازارهای کریسمس آلمان در شهر نورنبرگ قرار دارد. این بازار یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازارهای سنتی در کشور آلمان است و هرساله با شور و حرارت زیادی برگزار می شود. مورخان معتقدند که این بازار از اوایل قرن هفدهم شروع به کار کرده است و به این ترتیب یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس هم به حساب می آید. این بازار در میدان مرکزی شهر نورنبرگ برگزار می شود و مردم از نقاط دور و نزدیک در این بازار شرکت می کنند. در خلال برگزاری بازار، جشن ها و برنامه های مفرح زیادی به مناسب کریسمس و سال نو برگزار می شود که بسیار سرگرم کننده هستند. بازار کریسمس نورنبرگ از جشن ظهور در ۲ دسامبر آغاز می شود و تا جشن کریسمس در ۲۵ دسامبر ادامه دارد. اگر در این زمان به آلمان و شهر نورنبرگ سفر کردید حتما سری به این بازار هم بزنید و از حال و هوای کریسمسی و غذاهای خوشمزه سنتی و محل لذت ببرید.

برلین، بازار کریسمس لوسیا | Lucia Christmas Market

یکی دیگر از بازارهای کریسمس آلمان در پایتخت آلمان، یعنی شهر زیبای برلین برگزار می شود. البته در این شهر بازارهای کریسمس متعددی برگزار می شود، اما بدون شک مشهورترین آن ها بازار لوسیا است. تنوع فرهنگی، قومیتی و نژادی شهر برلین باعث تنوع بازارها هم شده و در هر گوشه از این شهر می توانید بازارهای متفاوتی را ببینید. بازار کریسمس لوسیا در بخش شرقی منطقه مسکونی پرنتسلاور برگ برگزار می شود و یکی از محبوب ترین بازارهای کریسمس آلمان در بین مردم محلی است. اگر به آلمان و شهر برلین سفر کردید حتما سری به این بازار هم بزنید. در بازار کریسمس لوسیا می توانید با رسم و رسوم و سنت های آلمانی برای جشن کریسمس آشنا شوید؛ آداب و رسومی که تحت تاثیر فرهنگ اسکاندیناوی قرار گرفته و تجربه ای بی نظیر از فرهنگ شمال اروپا را به شما ارائه می کنند. پرچم های رنگارنگ و تزئینات و جشن های پر زرق و برق کریسمس غرفه های بازار را مزین کرده اند، آهنگ ها و موسیقی های سنتی در سرتاسر بازار شنیده می شوند و فروشندگان مختلف به فروش بهترین و خوشمزه ترین غذاها و نوشیدنی های سنتی مشغول هستند.

مونیخ، بازار کریسمس ماریان پلاتز | Marienplatz Christmas Market

شهر مونیخ نیز یکی دیگر از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را برگزار می کند که در کل آلمان بسیار معروف و پرطرفدار است. چیزی که این بازار را متمایز و خاص می کند مکان قرارگیری بازار است. بازار کریسمس مونیخ در میدان مرکزی و توریستی شهر، یعنی میدان ماریان پلاتز قرار گرفته است. این میدان با ساختمان های تاریخی و باشکوه مثل تالار شهر قدیم و جدید احاطه شده است و قرن هاست که فستیوال ها و جشن های کریسمس و بازارهای محلی سال نو در این مکان برگزار می شود. با نزدیک شدن کریسمس این میدان حال و هوایی پرشور می گیرد و ردیف های غرفه های چوبی در این میدان برپا می شوند. این غرفه ها با ریسه های رنگارنگ و تزئینات و چراغ های زیبا تزیین می شوند و یکی از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را به وجود می آورند. در این بازار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می شود! اما جذاب ترین غرفه ها در این بازار، غرفه های فروش غذاها و نوشیدنی های محلی و سنتی مونیخ هستند. اگر فکر می کردید که زمستان فصل مناسبی برای سفر به آلمان و مونیخ نیست، قبل از کریسمس به مونیخ سفر کنید تا نظرتان کاملا عوض شود.

درسدن، بازار کریسمس Striezelmarkt

شهر درسدن میزبان قدیمی ترین بازارهای کریسمس آلمان است و طبق اسناد و مدارک، از قرن ۱۵ میلادی این بازارها در شهر فعال بوده اند. بازار استریزل مارکت به خاطر شیرینی های معروفش به نام کیک اشتولن کریسمس شهرت زیادی پیدا کرده است. بازار کریسمس درسدن در میدان مرکزی شهر و در منطقه ای تاریخی قرار گرفته و یکی از پرشورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان است.محوطه وسیع بازار با نزدیک شدن زمان کریسمس با چراغانی های رنگارنگ و زیبا تزیین می شود و عروسک های سنتی کریسمس و همینطور بزرگ ترین هرم کریسمس کشور (Christmas Pyramid) هم در همین بازار برپا می شود.

اشتوتگارت، مارکت پلاتز | Marktplatz

اگر دوست دارید حال و هوایی سنت تر و قدیمی تر را در بازارهای کریسمس آلمان تجربه کنید به اشتوتگارت بروید. در این شهر ۵ میدان مهم شهر با نزدیک شدن کریسمس به بازارهای محلی تبدیل می شوند و مردم از نقاط دور و نزدیک برای شرکت در بزرگ ترین و طولانی ترین بازارهای کریسمس کشور به این شهر سفر می کنند. حتی برخی معتقدند که اشتوتگارت به خاطر بازارهای کریسمس و همین طور خیابان های سنگفرش و ساختمان های قدیمی و تاریخی اش به یک شهر کریسمسی زیبا و باشکوه تبدیل می شود. همان طور که گفتیم در شهر اشتوتگارن ۵ بازار محلی مخصوص کریسمس برگزار می شود که مهم ترین آن ها که در مقابل قصر قدیمی شهر قرار دارد باراز وینترترام است. غرفه های این بازار به ارائه خوراکی و تنقلات زمستانی مثل بلوط بوداده، شیرینی های سنتی و نوشیدنی های کریسمس می پردازند. این بازار یکی از پرشورترین بازارهای کریسمس آلمان است و مطمئنا تجربه ای دلپذیر و خوشایند از سفر به آلمان برایتان رقم خواهد زد.

فرانکفورت، بازار رومربرگ | Römerberg Market

در چند هفته منتهی به جشن کریسمس، صدها غرفه چوبی در میادین تاریخی و قدیمی در نزدیکی رومربرگ فرانکفورت چیده می شوند تا یکی از بهترین بازارهای کریسمس آلمان را شکل بدهند. غرفه های چوبی و سنتی در تقابل با ساختمان های بلند و مدرن منطقه تجاری مالی شهر، تضاد جالب و زیبایی به وجود می آورند. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای کریسمس در آلمان است و اولین بار در سال ۱۳۹۳ به این بازار اشاره شده است. با قدم زدن در این بازار محلی می توانید خوراکی ها و تنقلات و شیرینی های خوشمزه مخصوص کریسمس را نوش جان کنید و از فضای پرجنب و جوش و سرزنده بازار لذت ببرید. اگر به دنبال خرید سوغاتی هستید این بازار مکانی ایده آل است و عرفه های متعددی به فروش صنایع دستی، هنری و سوغاتی های آلمان و فرانکفورت مشغول هستند.

دوسلدورف، بازار Engelchen Market

بازارهای کریسمس آلمان با شور و حرارت زیادی برگزار می شوند و در هر شهر و منطقه ای بازار محلی و سنتی ویژه ای برپا می شود. در این مطلب سعی کردیم بهترین بازارهای کریسمس آلمان را به شما معرفی کنیم و در ادامه، بازار کریسمس شهر دوسلدورف را معرفی می کنیم. دوسلدورف که به عنوان پایتخت مد و فشن آلمان هم شناخته می شود با نزدیک شدن جشن سال نو، میزبان بهترین بازارهای کریسمس آلمان تبدیل می شود. اگر در حوالی کریسمس به آلمان و دوسلدورف سفر کردید می توانید پیشنهاد می کنیم روزتان را با خرید در خیابان مشهور دوسلدورف یعنی Königsallee شروع کنید. بسیاری از بازارها و مراکز خرید در این نزدیکی قرار دارند و بازار مشهور کریسمس شهر هم در این مکان قرار دارد. این بازار در بین مردم محلی بسیار محبوب و پرطرفدار است و از قدیم مردم محلی برای خرید و امتحان کردن غذاها و نوشیدنی های سنتی کریسمس به این بازار می آیند.

منبع: theculturetrip.com

نوشته مشهورترین و بهترین بازارهای کریسمس آلمان اولین بار در تور لحظه آخری|تور دقیقه ی 90|تور آفردار|تور تخفیف دار. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *