Home / اخبار / مشاور ترامپ: فشار تجاری بر چین ادامه می یابد…
قیمت تور استانبول

مشاور ترامپ: فشار تجاری بر چین ادامه می یابد…

به گزارش روز جمعه ایرنا از شینهوا، این اظهار نظر به دنبال آن صورت گرفت که دولت آمریکا اعلام کرد تعرفه 25 درصدی را تا یک ماه دیگر روی 50 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین اعمال خواهد کرد.
همزمان آمریکا گفته است که این بخشی از فشارها است و از این پس محدودیت های شدیدتری روی سرمایه گذاری شرکت های چینی در آمریکا بویژه در بخش های فنی پیشرفته و صنایع در نظر گرفته خواهد شد.
‘لری کودلو’ مشاور ارشد امور اقتصادی رییس جمهور آمریکا تصریح کرد که آمریکا می خواهد شرکت های این کشور سهم اکثریت را در سرمایه گذاری روی طرح ها، شرکت ها و کارخانه های مشترک با چینی ها در چین بدست آورند.
بر اساس مقررات جدید چین، سرمایه گذاران خارجی در بسیاری موارد می توانند تا 50 درصد از سهام را در اختیار بگیرند اما داشتن سهام اکثریت هنوز مورد تایید نیست.
مشاور ترامپ گفت بزودی دور تازه ای از گفت و گوها با چین در امور اقتصادی و تجاری شروع می شود و فرصت خوبی است برای اینکه فشارها بر چین افزایش یابد.
به گزارش روزنامه هنگ کنگی ‘ساوت چاینا’ یک تیم از آمریکا وارد پکن شده است و قرار است زمینه مذاکرات رسمی دو کشور برای روز شنبه را آماده کند.
مقام آمریکایی گفت که در مذاکرات چند ماه گذشته درباره سهام شرکت های آمریکایی و سرمایه گذاران این کشور بحث هایی شده که پکن آنها را چندان جدی تلقی نکرده است.
مشاور رییس جمهور آمریکا تایید کرد که اگر قرار باشد فناوری به چین انتقال یابد باید شرکت های آمریکا 51 درصد یا 55 درصد و یا حتی 100 درصد از سهام شرکت مشترک را در اختیار بگیرند.
آمار نشان می دهد میزان مازاد تجاری چین در برابر آمریکا نزدیک به 375 میلیارد دلار است و آمریکا بسختی در تلاش است تا آن را به دستکم 200 میلیارد دلار کاهش دهد.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

نوشته مشاور ترامپ: فشار تجاری بر چین ادامه می یابد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *