Home / اخبار / مسوولان افزایش محدوده روستاهای آذربایجان غربی را جدی بگیرند…
قیمت تور استانبول

مسوولان افزایش محدوده روستاهای آذربایجان غربی را جدی بگیرند…

به گزارش ایرنا، تقی کهوریان روز شنبه در جلسه کمیته تصویب طرح های هادی روستایی آذربایجان غربی افزود: توسعه روستاها نشان از افزایش جمعیت روستایی و مهاجرت نکردن آنان به شهرها بوده و پایداری این امر نیازمند همه جانبه نگری و همکاری مسوولان است.
وی ادامه داد: وارد شدن محدوده های ساخت و ساز شده به محدوده روستایی موجب تشویق روستانشینان به ماندن در آن محل و جلوگیری از مهاجرت به شهرها می شود که این امر بسیار مهم است.
وی افزود: طرح هادی 15 روستا در شهرستان های ارومیه، سلماس، بوکان، شوط، پلدشت، ماکو، مهاباد، میاندوآب، نقده و سردشت نیازمند تعیین تکلیف است تا یکهزار و 676 مسکن روستایی ساخته شده در محدوده غیر مجاز روستایی این شهرستان ها وارد محدوده مجاز شود.
فرماندار ارومیه نیز در این جلسه گفت: افزایش محدوده روستایی یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه شود و مسوولان جهاد کشاورزی نباید به بهانه وجود اراضی ملی و طبیعی از اجرای آن جلوگیری کنند.
عباس حسن خانی بیان کرد: ما متولی روستاها و متولیان تامین مساکن روستایی هستیم و در حال حاضر این روستاییان نیازمند افزایش محدوده خود هستند تا بتوانند مسکن خود را تامین کنند.
به گزارش ایرنا، بازنگری طرح هادی 15 روستای استان و بررسی راهکارهای افزایش محدوده اراضی این روستاها از جمله برنامه های حائز اهمیت این جلسه بود.
در مجموع 2 هزار و 725 روستای دارای سکنه در آذربایجان غربی وجود دارد که 2 هزار و 200 روستا از آنها بالای 20 خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می گیرد.
این استان مرزی دارای سه میلیون و 265 هزار نفر جمعیت است که 34.6 درصد از آن در مناطق روستایی و 65.4 درصد در مناطق شهری سکونت دارند.
8135/2093

انتهای پیام /*

نوشته مسوولان افزایش محدوده روستاهای آذربایجان غربی را جدی بگیرند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *