Home / اخبار / مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا
قیمت تور استانبول

مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا
Tekeli Mehmet Paşa Mosque

در تور آنتالیا می توانید بخشی از زمان سفر خود را به بازدید از دیدنی های آنتالیا اختصاص دهید . جاهای دیدنی آنتالیا شامل موزه ها ، مساجد و ابنیه تاریخی می شود که هر یک جذابیت خود را دارند . یکی از آثار تاریخی آنتالیا ، مسجد تکلی مهمت پاشا می باشد که در قرن هجدهم ساخته شده است و در منطقه کالیچی قرار دارد و یکی از مهمترین مساجد دوران امپراطوری عثمانی در این شهر است . در اینجا با این مسجد تاریخی در آنتالیا بیشتر آشنا می شویم .
مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا

مسجد تکلی محمد پاشا یک مسجد معروف عثمانی می باشد که سالهاست از آن به درستی حفاظت شده است . مسجد تکلی محمد پاشا دقیقا پشت برج ساعت در کاپاپیسی قرار دارد . این مسجد توسط تکلی محمت پاشا ساخته شده و از این رو این نام برای آن انتخاب شده است . تاریخ دقیق ساخته شدن این مسجد معروف ، مشخص نیست ولی برخی بر این باورند که از سال 1593 تا 1607 ساخت آن طول کشیده است . این مسجد مانند اکثر مساجد ترکیه ، بزرگ نیست اما با توجه به قدمت ، سبک معماری و کاشی کاری های زیبایش مورد توجه گردشگران قرار می گیرد . در بعضی از قسمت های درب ورودی و لبه پنجره های مسجد ، نوعی سنگ خاص و کمیاب استفاده شده است .

مسجد تکلی محمد پاشا آنتالیا

مسجد تکلی محمد پاشا آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا مانند سایر آثار تاریخی به جا مانده از قرن هجدهم و دوره عثمانی است از نظر معماری تابع سبک ترکی عثمانی می باشد به عبارت دیگر دارای گنبدهای کوچک و بزرگ و یک مناره ی سر به فلک کشیده است . گنبد اصلی مسجد محمد پاشا آنتالیا با سه گنبد دیگر احاطه شده که هر یک در سمت شرق ، غرب و جنوب قرار دارند و سه گنبد هم در بخش شمالی مسجد قرار دارد . برای آراستگی مسجد از کاشی های مزین با ایات قرآنی در نمای شمالی مسجد و فضای داخلی استفاده شده است . در تور آنتالیا بازدید از این مسجد دلنشین و زیبا را از دست ندهید .

مسجد محمد پاشا آنتالیا

مسجد محمد پاشا آنتالیا

آدرس مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا : Tuzcular Mahallesi, Uzun Çarşı Sk. No:3, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turkey

The post مسجد تکلی مهمت پاشا آنتالیا appeared first on TurkeyHotel.ir.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *