Home / اخبار / مسئولان برای برطرف کردن شوری آب خرمشهر چاره اندیشی کنند…
قیمت تور استانبول

مسئولان برای برطرف کردن شوری آب خرمشهر چاره اندیشی کنند…

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فر در آیین عبادی سیاسی جمعه در مسجد جامع خرمشهر افزود: کاهش دبی رودخانه های کارون و اروند باعث شده که آب شور دریا در این رودخانه ها پیشروی کند و آب آشامیدنی خرمشهر شور شود.
وی گفت: مردم علاوه بر شور شدن آب آشامیدنی خرمشهر، در برخی از مناطق این شهرستان با قطعی و کمبود آب روبه رو هستند.
امام جمعه خرمشهر افزود: برای برطرف کردن مشکل کمبود آب برخی از مناطق خرمشهر قرار شد که روزانه با تانکرهای آبرسانی آب آشامیدنی مردم این مناطق تامین شود.
وی ادامه داد: شور شدن آب، کشاورزی شهرستان خرمشهر را نیز به خطر انداخته است.
حجت الاسلام موسوی فر گفت: با توجه به اینکه کمربندی شهرستان های جنوبی کشور با خلیج فارس و دریای عمان مجاورت دارد مسئولان می توانند کارخانه های آب شیرین کن را راه اندازی کنند.
وی پرداخت وام های اشتغال برای خرید دستگاه های آب شیرین کن را در شهرستان ها را مهم خواند و افزود: وام هایی که دولت می خواهد برای اشتغال مردم پرداخت کند می توان در راه صرف خرید آب شیرین کن برای تامین آب آشامیدنی و احیای زمین های کشاورزی شود.
شور شدن آب شرب مردم خرمشهر و آبادان در چند روز گذشته به دلیل کاهش دبی رودخانه های تامین کننده آب این شهرستان ها، مشکلاتی را برای مردم این مناطق موجب شده است.
7100/7165/ 6037

انتهای پیام /*

نوشته مسئولان برای برطرف کردن شوری آب خرمشهر چاره اندیشی کنند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *