Home / اخبار / مسئولان از لغو امتیاز ایستگاه پروازی زنجان جلوگیری کنند…
قیمت تور استانبول

مسئولان از لغو امتیاز ایستگاه پروازی زنجان جلوگیری کنند…

به گزارش ایرنا، فرامرز بابایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: اگر ایران ایر تا 24 ساعت آینده و زمان عقد قرارداد نهایی، از خواسته خود عقب نشینی نکند، علاوه بر از دست رفتن ایستگاه پروازی فرودگاه زنجان، زائران نیز باید از فرودگاه تهران یا تبریز اعزام شوند.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت هواپیمایی به خاطر شرایط انحصاری پیش آمده جهت ارائه خدمات پشتیبانی به هواپیماهای حج تمتع (خدمات هلدینگ) در فرودگاه زنجان مبلغ 40 هزار دلار درخواست کرده است.
بابایی اظهار کرد: این مبلغ در ظاهر از شرکت هواپیمایی عربستان سعودی درخواست شده، اما در عمل به خاطر قبول نکردن این مبلغ غیرمنطقی توسط شرکت سعودی، باید این سازمان یا خود زائر این هزینه را بپردازد.
وی ادامه داد: سازمان حج و زیارت چنین مبلغی را در بودجه خود پیش بینی نکرده و طبق قرارداد با زائر هم نمی تواند هزینه آن را از متقاضیان دریافت کند.
مدیر حج و زیارت استان زنجان تاکید کرد: در صورتی که امتیاز ایستگاه پروازی حج از این استان لغو شود، بازپس گیری این امتیاز بسیار دشوار بوده و دیگر اعزام برای حج عمره هم از این فرودگاه نخواهد بود.
بابایی گفت: در این برهه و شرایط حساس، نیازمند تعامل، همکاری و همدلی همه مسئولان استان برای رایزنی با مقامات کشوری جهت منصرف ساختن ایران ایر از این خواسته خود هستیم.
وی اظهار کرد: در صورتی که ایران تحریم نبود، شرکت های هواپیمایی حاضر در کشورهای همسایه متقاضی پر و پا قرص مشارکت با این سازمان بودند، اما انحصاری شدن شرایط، زمینه این مشکل را فراهم کرده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: حج و زیارت استان زنجان اعلام کرده حاضر است هزینه جابجایی موقت تجهیزات هلدینگ را که حدود 50 میلیون ریال است تقبل کند، اما ایران ایر با این پیشنهاد مخالف است.
بابایی افزود: اگر خواستار پیشرفت استانیم، پیشنهاد می شود مسئولان استان فرودگاه زنجان را تجهیز کنند، که خرید تجهیزات هلدینگ نیز از آن جمله است، تا سال های آینده با چنین مشکلاتی دست به گریبان نباشیم.
به گزارش ایرنا، میانگین سنی زائران زنجانی حدود 60 سال است و اعزام این زائران از فرودگاه های تهران یا تبریز با سختی های زیادی همراه خواهد بود.
فرودگاه زنجان سالها است به عنوان یکی از فرودگاه های زیان ده در کشور شناخته می شود، به طوری که فقط در سال 95 حدود 40 میلیارد ریال زیان داده است.
پرواز ثابت و هفتگی این فرودگاه به غیر از حج تمتع و عمره در چند سال اخیر، فقط به سمت مشهد بوده و در پاره ای از مواقع نیز پروازهایی به کیش و چند مقصد دیگر انجام شد، اما به خاطر نداشتن صرفه اقتصادی ادامه این پروازها از زنجان لغو شد.
تعداد زائران حج تمتع استان زنجان امسال یکهزار و 600 نفر است که از این تعداد حدود 40 نفر عوامل اجرایی خواهند بود.
3216/8068

انتهای پیام /*

نوشته مسئولان از لغو امتیاز ایستگاه پروازی زنجان جلوگیری کنند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جشنواره نوروز بل، بزرگداشت یک جشن باستانی

آیین و جشن های زیادی از دیرباز در فرهنگ شهرهای ایران زمین ریشه دوانده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *