Home / اخبار / مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟ | باکوگشت
قیمت تور استانبول

مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟ | باکوگشت

مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی به عوامل مختلفی از جمله نوع انتخاب مسیر سفر و غیره دارد. باكو پايتخت كشور آذربايجان و يكي از شهرهاي زيبا و پيشرفته اين كشور است. این شهر مقصد گردشگري بسياري از ايرانيان در سال‌هاي اخير بوده است. از آنجايي كه آذربایجان با ايران مرز مشترك دارد، هزينه سفر به اين كشور نسبتا پايين است. راه‌هاي مختلفي براي سفر به آذربايجان اعم از زميني و هوايي وجود دارد كه مي‌توان بر اساس ميزان بودجه و زمان يكي از اين راه‌ها را برگزيد.

ما در اين مقاله سعي می‌كنيم كه علاوه بر معرفي دقيق هر يك از راه‌هاي زميني و هوايي و هزينه آن‌ها، ملزومات سفر را نيز براي شما شرح دهيم.
اولين قدم براي خروج از ايران و سفر به هر كشوري دريافت پاسپورت آن كشور است. از طريق پليس +١٠ ايران انجام این کار انجام و حدود دو هفته زمان مي‌برد تا پاسپورت شما آماده شود.

ويزاي آذربايجان در انواع مدل‌ها با شرايط و مدت اعتبار متفاوت ارائه مي‌شود. متداول‌ترين و محبوب‌ترين ويزاي این کشور، ويزاي توريستي ٣٠ روزه با مجوز يك بار ورود است.

مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟

سفر هوايي به باكو

پرواز‌هاي منظمي براي سفر هوایی به باكو توسط شركت‌هاي ايراني و شركت هوايي آزال يا بوتا آذربايجان ارائه مي‌شوند. مبدا اكثر اين پروازها تهران و مقصد نيز فرودگاه بين المللي حيدر علي اف (heydar aliyev international airport) است. پروازهاي ايران اير در روزهاي دوشنبه و پنج‌شنبه انجام مي‌گيرد. مدارك لازم جهت اخذ ويزاي توريستي آذربايجان شامل دو قطعه عكس ٣ در ٤، واچر هتل تاييد شده و ٣٥ يورو پول نقد است.

راحت‌ترين روش براي سفر به اين شهر زيبا هواپيما است. مدت زمان پرواز نيز حدود يك ساعت و نيم تا ٢ ساعت به طول می‌انجامد. البته بسته به شركت هوايي كه از آن خدمات سفر را دريافت مي‌كنيد متفاوت است.

بهترين زمان سفر به اين كشور دوست داشتني نيز اواخر تابستان است كه دماي هوا كمتر شده و باران پاييزي نيز موجب محدود شدن سفر نمي شود. البته سفر در فصل بهار به اين كشور و شركت در جشن نوروزي مردم آذربايجان نيز خالي از لطف نخواهد بود. شايان ذكر است كه همواره ارزان‌ترين بليط هواپيما باکو آذربايجان لزوما مناسب‌ترين بليط براي سفر شما نيست. زيرا قيمت بليط تحت تاثير عواملي مثل نوع كلاس پروازي، شركت هوايي و غیره است. پس حتما تمامي شرايط پرواز و امكانات آن را در نظر بگيريد.

سفر زميني به باكو

سفر زمینی به باکو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود از جمله سفر با اتوبوس، سفر با قطار و سفر با ماشین شخصی. در ادامه راه‌های سفر زمینی به باکو را بیشتر برای شما شرح می‌دهیم.

مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟

مدت زمان سفر تا باکو با اتوبوس

آسان‌ترين و مقرون به صرفه‌ترين روش سفر زميني به باكو، سفر با اتوبوس است. در تمام هفته اتوبوس با مسير مستقيم تهران – باكو از پايانه آزادي تهران حركت مي‌كند و هزينه آن هم در حدود ٣٠٠ هزار تومان است. البته بعضي از شركت‌هاي اتوبوس‌راني در بعضي روزهاي هفته بليط اتوبوس تهران – باكو را به قيمت ١٣٠ تا ١٥٠ هزار تومان نيز مي‌فروشند كه بستگي به فصل و تعداد مسافران دارد.

مسافت زميني تهران تا بكو حدودا ٨٣٠ كيلومتر است و اتوبوس تقريبا ١٨ تا ٢٤ ساعت بسته به شلوغي جاده و ميزان انتظار در مرز در راه است. مسير اتوبوس نيز از تهران به رشت و از رشت به استارا (مرز ايران و آذربايجان) می‌رود و سپس از آستارا وارد آذربايجان مي‌شود.

مدت زمان سفر تا باکو با خودروی شخصی

طبيعتا سفر با خودروی شخصی به باکو مدت زمان كمتري از شما خواهد گرفت. بعد از تهيه مدارك لازم براي سفر به باكو با خودروي شخصي، بايد يكي از مرزهاي آستارا يا بيله سوار عبور كنيد. اين مرزها به صورت ٢٤ ساعته باز و آماده ارائه خدمات هستند. فاصله تهران تا آستارا حدود ٥٠٠ كيلومتر و از آستارا تا باكو نيز حدود ٢٨٠ كيلومتر است. همچنین فاصله تهران تا مرز بيله سوار حدود ٧٦٠ كيلومتر و از بيله سوار تا باكو ٢٠٠ كيلومتر است. پس حتما به زمان حركت خود دقت فرماييد.

در صورت سفر زميني مي‌توان اتومبيل را در در پاركينگ مرز پارك كرد و به صورت پياده از مرز گذشت. سپس در آن سوي مرز از امكانات موجود در خود كشور آذربايجان براي سفر به باكو استفاده كرد. قيمت كرايه‌ها براي هر نفر حدود ١٠ منات است و عوارض خروجي از كشور را از راه زميني نيز بايد در نظر گرفت.

مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟

هزینه بنزین در آذربایجان:
هزينه بنزين (١ ليتر): حدود ٠.٩ منات (١٣،٠٠٠) تا ١.٢٥ منات آذربايجان (١٨،٠٠٠)

مدت زمان سفر تا باکو با قطار

سفر زميني به باكو از طريق قطار نيز امكان‌پذير است. اما بايد اين را بدانيد كه هيچ قطاري مستقيم از ايران به آذربايجان نمي‌رود. براي اين سفر بايد به مرز آستارا رفت و از آنجا سوار قطار مستقيم باكو شد. قيمت بليط‌هاي آستارا به باكو متفاوت است اما به طور كلي بين ٧ تا ١٢ منات قيمت دارد. معمولا اين قطا‌رها تاخير دارند و انجام كا‌رهاي اداري در آذربايجان نيز كمي وقت گير است پس زمان خود را به درستي تنظيم كنيد كه از سفر خود جا نمانيد.

برای تهیه بلیط سفر زمینی به باکو می‌توانید از طریق سایت باکوگشت اقدام کنید.

نكات مهم برای سفر زمینی به باکو

  • بر اساس قوانين سخت‌گيرانه كشور آذربايجان كه به تازگي وضع شده است، تنها ماشين‌هاي توليد شده از سال ٢٠١٠ به بعد اجازه ورود به آذربایجان دارند.
  • شماره تماس ١٠٢ شماره پليس كشور آذربايجان است، پس در صورت تهدید از اين شماره تماس استفاده كنيد.
  • براي گرفتن مجوز كاپوتاژ ماشين يا گرفتن مجوز خروج از كشور بايد به گمرك استان يا مركز استان خود مراجعه كنيد.
  • در مجموع استفاده از ماشين شخصي براي سفر به باکو آذربايجان توصيه نمي‌شود زيرا پليس راهنمايي و رانندگي اين كشور بسيار سخت‌گير است و براي ما ایراني‌ها كه بسياري از قوانين كوچك رانندگي را در نظر نمي‌گيريم، دردسرساز خواهد بود.
  • خوب است بدانيد عوارض خروج از كشور براي بار اول خروج ٢٢٠ هزار تومان، بار دوم ٣٣٠ هزار تومان و بار سوم الي آخر ٤٤٠ هزار تومان است.

سخن نهایی

در این مطلب شما را با مدت زمان سفر هوایی و زمینی به باکو آشنا کردیم. البته راه سفر به باکو تنها از این دو طریق نیست. آخرين روش براي رفتن به آذربايجان سفر با كشتي است. البته كه هنوز اجرا نشده اما مسئولان در حال برنامه‌ريزي براي توسعه اين ايده هستند. قطعا اين ایده راهی پرطرفدار براي رفتن به باكو خواهد شد. اين سفر دريايي از بندرانزلي شروع و به سمت شهر باكو انجام مي‌شود. براي اين سفر داشتن پاسپورت، دريافت ويزا و پرداخت عوارض خروج از كشور الزامي است.

برای سفر زمینی و هوایی به باکو می‌توانید با مراجعه با سایت باکوگشت و برقراری تماس با مشاوران آن، یک راه مناسب و مطمئن را انتخاب کنید.

The post مدت زمان سفر تا باکو به صورت زمینی و هوایی چقدر است؟ | باکوگشت appeared first on تور باکو ، هتل باکو.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

راهنمای کامل سفر زمینی به باکو از مرز آستارا

سفر زمینی به باکو یکی پرطرفدارترین روش های مسافرت برای ایرانیان است. مسافرت فقط از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *