Home / اخبار / محلات میزبان دومین کنگره بین المللی گل است…
قیمت تور استانبول

محلات میزبان دومین کنگره بین المللی گل است…

محمدرضا شفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این برنامه بین المللی از یکم تا سوم آبان ماه همزمان با برگزاری جشنواره گل های داوودی در محل پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در شهرستان محلات دایر می شود.
وی، هدف از برگزاری دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل ایران را انتقال دانش تخصصی و بهبود ارتباط بین متخصصان و محققان گل و گیاه در سطح بین المللی و معرفی دستاوردهای جدید در زمینه های مختلف علوم و تولیدات تجاری انواع گیاهان زینتی بیان کرد.
رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاه زینتی افزود: ایجاد تعامل و ارتباطات گسترده بین متخصصان، تولید کنندگان، کارشناسان، دانشجویان و فعالان صنعت گل و گیاهان زینتی کشور از اهداف دیگر این کنگره بین المللی است.
شفیعی خاطرنشان کرد: تلاش برای تجاری سازی و کاربردی کردن تحقیقات مختلف در زمینه گل و گیاهان زینتی و به نوعی انتقال اطلاعات علمی به تولید کنندگان و فعالان این صنعت از موضوعاتی است که با جدیت دنبال می شود.
وی ادامه داد: سازها و اتوماسیون گلخانه ای به نژادی و به باغی، تغذیه و کشت هیدروپونیک، فیزیولوژی پس از برداشت، توسعه و طراحی فضای سبز، گیاهان بومی کم نهاده در فضای سبز، آموزش و ترویج ، آفات و بیماری ها، فناوری های نوین کشت، توسعه صادرات، توانمندی و چالش های صنعت گل، اقتصاد و بازار، فرهنگ و الگوی مصرف و مدیریت بهینه مصرف آب، آفات و بیماری های گل از محورهای این کنگره بین المللی است.
رئیس پژوهشکده گل و گیاهان زینتی گفت:محققان و کارشناسان داخل و خارج کشور می توانند چکیده مقالات خود را تا 30 تیرماه و اصل مقالات را تا 20 مرداد ماه جاری به دبیر خانه این کنگره در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات ارسال کنند.
شفیعی زمان ثبت نام برای حضور در این کنگره را 30 مرداد ماه امسال بیان کرد و گفت: علاقه مندان برای اطلاع بیشتر می توانند به سایت کنگره به نشانی www.isopcongress.ir مراجعه کنند.
وی اظهارکرد: با توجه به تنوع بسیار گیاهان زینتی و پتانسیل بالای کشوردر خصوص تولید و صادرات گل و گیاهان زینتی توجه ویژه به این امر از الزامات توسعه ای در این بخش محسوب می شود.
شفیعی بیان کرد: همکاری تولیدکنندگان و پژوهشگران برای حل مشکلات تولید و دستیابی به دانش فنی مورد نیاز برای صنعت گل و گیاهان کشور ضروری است.
رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی گفت: برگزاری کنگره علمی گل و گیاهان زینتی و هماهنگی بین متخصصان دانشگاهی، پژوهشی و تولیدکنندگان کشور از اولویت ها است و می تواند در این خصوص نقش برجسته ای را ایفا کند.
پژوهشکده ملی تحقیقات گل و گیاهان زینتی محلات شامل بخش های اصلاح، تکثیر و پرورش، گیاه پزشکی، تحقیقات خاک و آب، بیوتکنولوژی، عرضه، نگهداری و محیط های تولید، تحقیقات اقتصادی و بازاریابی در سال 1375 راه اندازی شده است.
7277/6013/

انتهای پیام /*

نوشته محلات میزبان دومین کنگره بین المللی گل است… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *