Home / اخبار / محدودیت های غیرمنطقی، قاچاق کالا را افزایش می دهد…
قیمت تور استانبول

محدودیت های غیرمنطقی، قاچاق کالا را افزایش می دهد…

به گزارش ایرنا، احمد انارکی محمدی عصر جمعه در نشست کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قشم افزود: در رویکرد دبیرخانه شورای مناطق آزاد تغییراتی ایجاد شده که نویدبخش موفقیت بیشتر و افزایش سهم مردم بومی از اشتغال است.
وی ادامه داد: هدف از ایجاد مناطق آزاد افزایش تولید و توسعه در مناطق کمترتوسعه یافته و به ویژه مناطق مرزی است اما وجود مشکلات در قوانین و مطرح شدن برخی موضوعات باعث شد این مناطق از هدف اصلی خارج شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مناطق آزاد قانون های ویژه خود را دارد اما روانسازی برخی قوانین مصوب زمانبر است که تبعات آن گریبانگیر مناطق آزاد می شود.
وی خاطرنشان کرد: حق مردم بومی است که به وسیله منطقه آزاد از وضعیت معیشت مناسبی برخوردار شوند که هم اکنون نیز این امر تحقق یافته است.

** توسعه مناطق مرزی از دستاوردهای مهم مناطق آزاد است
یک عضو دیگر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دستاوردهای مناطق آزاد کشور در توسعه مناطق مرزی، ایجاد تولید و اشتغال قابل قبول است.
علی اکبر کریمی افزود: البته رسالت اصلی مناطق آزاد جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش تولید داخلی و تبدیل کردن منطقه به سکوی صادرات تولیدات داخلی است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در ادامه با اشاره به مزیت های مناطق آزاد تصریح کرد: قشم پس از اَرَس بالاترین ظرفیت صنعتی را بین مناطق آزاد کشور داراست.
وی ادامه داد: هر کدام از مناطق کشور یک رسالت را به صورت تخصصی دنبال می کنند، اما منطقه آزاد قشم علاوه بر صنعت می تواند از لحاظ گردشگری و اقلیمی نیز در خدمت اقتصاد منطقه و کشور باشد.
کریمی گفت: پل ارتباطی جزیره به ساحل نیز می تواند مزیت ریلی و خودرویی داشته باشد که بلاتکلیف باقی مانده و باید سریع تر به آن رسیدگی شود و به سرانجام برسد.
نشست کارگروه تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قشم عصر جمعه با حضور نمایندگان مجلس، هیات استانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسوولان محلی در قشم برگزار شد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500/2094

انتهای پیام /*

نوشته محدودیت های غیرمنطقی، قاچاق کالا را افزایش می دهد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *