Home / اخبار / محدودیتی برای افزایش پایانه های مرزی با ایران نداریم…
قیمت تور استانبول

محدودیتی برای افزایش پایانه های مرزی با ایران نداریم…

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، کاظم العقابی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک مرزی استان ایلام و واسط عراق اظهار داشت: زیرساخت هایی سال 2009 در مرز زرباطیه برای تبادل کالا در حد محدود طراحی شده بود و الان تبادلات کالا چند برابر شده که نیاز به توسعه میدانی دارد.
وی افزود: می خواهیم در نقطه صفر تبادل انجام شود و در آن واحد بیش از 100 خودرو تخلیه صورت گیرد ولی امکانات کنونی پاسخگوی این حجم از تبادلات مرزی در مرزهای مهران و زرباطیه عراق نیست.
رئیس گذرگاه های مرزی عراق تاکید کرد: با وجود اینکه مکاتباتی هم از طریق وزارت امور خارجه عراق با ایران انجام گرفته ولی هنوز در نقطه صفر تبادل انجام نمی گیرد.
العقابی یادآور شد: بیش از 70 تا 80 درصد زائران ایرانی و عراقی از مرزهای مهران و زرباطیه تردد می کنند و این نیازمند امکانات و خدمات دهی بیشتر در دو سوی مرز است.
وی اضافه کرد: تلاش می کنیم این زیرساخت ها آماده شود و تمهیداتی هم برای رفاه زوار در این مرز ایجاد خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه عراق بیشترین پایانه مرزی را با ایران داراست، گفت: هیچ مشکلی برای افزایش پایانه های مرزی نداریم ولی ایجاد پایانه مرزی جدید نیازمند توجیه اقتصادی است.
رئیس گذرگاه های مرزی عراق تاکید کرد: علاوه بر مطالعه ایجاد پایانه های جدید، باید این پایانه ها از سوی دفتر نخست وزیری عراق نیز تایید شوند.
وی گفت: راغب به همکاری های بیشتر با مسئولان ایران برای افزایش پایانه ها هستیم و برای ایجاد بازارچه شهابی روبروی بازارچه چنگوله تلاش خواهیم کرد.
شبد**7177/6119** 1379

انتهای پیام /*

نوشته محدودیتی برای افزایش پایانه های مرزی با ایران نداریم… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *