Home / اخبار / مالکان چاه های آب بابت اضافه برداشت جریمه می شوند…
قیمت تور استانبول

مالکان چاه های آب بابت اضافه برداشت جریمه می شوند…

حمید پویا روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس قوانین و ضوابط موجود میزان آب تخصیص داده شده به هر یک از چاه های مجاز جهت مصارف اراضی کشاورزی در پروانه های مورد بهره برداری آنان ثبت شده است.
وی اضافه کرد: در صورت مصرف خارج از مجوز و انتقال آب به مناطق خارج از اراضی مورد نظر غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده برابر ضوابط نسبت به پلمپ آن اقدام می شود.
به گفته وی، این موضوع به طور جدی در دستور کار شرکت آب منطقه ای قرار داشته و پیگیری می شود و در صورت مشاهده هر نوع تخلف، تبعات ناشی از آن به عهده مالک یا مالکان چاه خواهد بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین تصریح کرد: همچنین براساس تصمیم شورای حفاظت از منابع آب استان، چاه های کشاورزی مشمول فرم یک قانون تعیین تکلیف چاه های کشاورزی فعال فاقد پروانه، برای دریافت مجوزهای قانونی به منظور بهره برداری تنها تا پایان مرداد ماه فرصت دارند.
پویا در ادامه با بیان اینکه این تصمیم توسط ستاد پیشگیری و مبارزه با جرائم خاص استان و کمیته صیانت از منابع آب گرفته شده، تاکید کرد: پس از پایان مهلت قانونی، چاه های مورد نظر پلمپ و از ادامه بهره برداری آنها نیز جلوگیری می شود.
وی در پایان یادآور شد: تمامی تبعات ناشی از این اقدام برعهده مالک یا مالکان چاه های آب خواهد بود.
پیش از این و به گفته دادستان قزوین در حال حاضر 965 حلقه چاه فرم یک در آبیک، 37 حلقه در آوج، 402 حلقه در بوئین زهرا، 302 حلقه در تاکستان و 53 حلقه چاه در قزوین نیازمند ساماندهی هستند.
7390/8054

انتهای پیام /*

نوشته مالکان چاه های آب بابت اضافه برداشت جریمه می شوند… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *