Home / اخبار / لغو پروازهای ایران ایر به اروپا
قیمت تور استانبول

لغو پروازهای ایران ایر به اروپا

لغو پروازهای ایران ایر به اروپا تا اطلاع ثانوی

طبق اطلاعیه‌ای که یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۸ توسط هواپیمایی ایران ایر منتشر شد تمامی پروازهای ایران ایر به مقصد اروپا به حالت تعلیق درآمد. این بیانیه از لغو پروازهای ایران ایر به اروپا تا اطلاع ثانوی خبر می‌دهد. ایران ایر در این اطلاعیه اذعان می‌دارد: “به آگاهی مسافرین گرامی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” به مقاصد اروپایی میرساند با توجه به محدودیت هایی که به دلایل نامعلوم از طرف اروپا بر پروازهای “هما” اعمال گردیده، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.
لازم به ذکر است رایزنی جهت رفع تعلیق و برقراری مجدد پروازها به مقاصد اروپایی از طرف “هما” در حال انجام است.
مسافران محترم میتوانند جهت استرداد بلیت خود با شماره تلفن ۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس گرفته و یا به دفاتر فروش “هما” یا دفاتر خدمات مسافرتی مراجعه نمایند.”
با انتشار این اطلاعیه تمامی پروازهای ایران ایر به اروپا تا مدتی و بنابر دلایل نامعلوم لغو شده است و این شرکت هواپیمایی تا اطلاع ثانوی قادر به انجام پرواز به اروپا نخواهد بود.
با وجودیکه بسیاری از رسانه‌ها دلیل لغو پروازهای ایران ایر به اروپا را شیوع ویروس کرونا ذکر کرده‌اند هنوز دلیل قطعی آن مشخص نیست و تاکنون اتحادیه اروپا نیز در این زمینه خبری منتشر نکرده است.
پیش از این کشور سوئد تمامی پروازهای ایران ایر به این کشور را لغو کرده و اتریش نیز پروازهای مستقیم رفت و برگشت ایران ایر به تهران را متوقف کرده بود.
این در حالی است که مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده است: به نظر می‌رسد محدودیت‌های پیش آمده ارتباطی با شیوع ویروس کرونا نداشته باشد و لغو پروازهای ایران ایر به اروپا در ادامه فشار امریکایی‌ها برای اعمال تحریمات به صنعت هوانوردی ایران باشد که این تحریم‌ها هم لغو پروازهای مسافری و هم لغو پروازهای باربری این شرکت هواپیمایی را شامل می‌شود.
با کمی جستجو در سوابق تحریم‌های امریکا علیه ایران درمی‌یابیم که ایران ایر در لیست ایرلاین‌های تحریمی ایران نبوده است اما دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بر این عقیده است که اروپایی‌ها مقرراتی را برای پروازها وضع کرده‌اند که اجرای آن‌ها مشروط به داشتن نرم افزارهایی می‌شود که به صورت انحصاری در اختیار امریکا بوده و به همین دلیل در اختیار ایرانی‌ها قرار نخواهد گرفت. به همین دلیل در این مورد بحث تحریم‌ها مطرح می‌شود.
در حال حاضر وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری در حال رایزنی برای حل مشکل لغو پروازهای ایران ایر به اروپا هستند.

نوشته لغو پروازهای ایران ایر به اروپا اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

بلیط قطار بندرعباس

بلیط قطار بندرعباس نوشته بلیط قطار بندرعباس اولین بار در قاره پیما. پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *