Home / اخبار / لغو سفرهای اروپایی به امریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا
قیمت تور استانبول

لغو سفرهای اروپایی به امریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا

دونالد ترامپ ورود مسافران اروپایی به امریکا را ممنوع اعلام کرد

روز جمعه ۲۳ اسفند ماه ۹۸ دونالد ترامپ از لغو سفرهای اروپایی به امریکا خبر داد. دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از انتشار این ویروس در کشور ایالات متحده سفرهای اروپایی به این کشور به مدت ۳۰ روز به حالت تعلیق درمی‌آید.

همزمان با اپیدمی شدن ویروس کرونا در جهان، دولت امریکا برای جلیوگیری از انتشار این ویروس خطرناک در ابالات متحده، از ورود مسافران اروپایی و اتباع خارجی که سابقه سفر به کشورهای اروپایی را داشته‌اند ممانعت به عمل آورد.

این مممنوعیت تنها شامل کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد و دولت بریتانیا شامل این قانون نمی‌شود.

تصمیم اخیر ترامپ مربوط به شهرواندانی است که طی ۱۴ روز گذشته از منطقه شنگن بازدید کرده‌اند و شامل افرادی که اقامت دائم ایالات متحده را دارند نمی‌شود. شهروندان امریکایی ساکن کشورهای اروپایی اجازه ورود به ایالات متحده را دارند، اما از این افراد تست کرونا به عمل خواهد آمد.

در پی این تصمیمِ دولت امریکا، مقامات ارشد اتحادیه اروپا، دونالد ترامپ را به دلیل اعلام لغو سفرهای اروپایی به امریکا نکوهش کردند و تصمیم ترامپ را اقدامی یک جانبه دانستند و خاطر نشان کردند که اپیدمی کرونا بحرانی جهانی است و محدود به یک قاره نمی‌شود.

ترامپ نیز اتحادیه اروپا را به سهل انگاری در مورد اقدام علیه کرونا متهم کرد و گفت : اتحادیه اروپا نتوانسته است از اقدامات لازم و حیاتی برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کند و معتقد است که اتحادیه اروپا باید خیلی سریع‌تر مانع از سفر شهروندان چینی به اروپا می‌شد.

طبق آخرین آمار بیش از ۱۷ هزار نفر در اروپا به کرونا مبتلا شده‌اند که البته درصد عظیمی از این جمعیت ساکنان ایتالیا هستند.

بدون شک این تصمیم ایالات متحده ضربه سنگینی به صنعت هوانوردی اروپا خواهد زد و تحلیلگران این صنعت نیز معتقدند که لغو سفرهای اروپایی به امریکا، فشار مضاعفی را به شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌های اروپای وارد خواهد کرد.

به گزارش رویترز این محدودیت ۳۰ روزه که ۲۶ کشور اروپایی را شامل می‌شود، می‌تواند بیش از پیش به صنعت گردشگری و هوانوردی اروپا و ابالات متحده آسیب وارد کند، تا جایی که سهام بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی اروپا و امریکا در پی این تصمیم سقوط بی سابقه‌ای را تجربه کرد.

گفته می‌شود وضع قانون لغو سفرهای اروپایی به امریکا می‌تواند بر روی بیش از ۳۰۰۰ پرواز که روزانه بین اروپا و ایالات متحده انجام می‌شود تاثیر منفی بگذارد.

 

نوشته لغو سفرهای اروپایی به امریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

وسایلی که در سفر در دوران کرونا نیاز دارید

وسایلی که در سفر در دوران کرونا نیاز دارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *