Home / اخبار / قوانین ورود به کشور کانادا
قیمت تور استانبول

قوانین ورود به کشور کانادا

قوانین ورود به کشور کانادا در دوران کرونا

اخیرا دولت کانادا شرایط جدیدی را برای ورود مسافران به این کشور وضع کرده است. با توجه به تغییر شرایط ورود به کانادا از شروع تاریخ ۲۲ فوریه، مسافران میبایست قوانین ورود را مجدد بررسی کرده و برای سفر خود آماده نمایند. در ادامه با فلای تودی همراه باشید تا به مرور قوانین ورود به کشور کانادا بپردازیم.

به روزرسانی شرایط ورود به کانادا

تمامی مسافرانی که تا تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۲۱ ساعت ۱۲:۰۰ بامداد به وقت EST (منطقه زمانی شرقی)، به کانادا سفر می کنند، علاوه بر به همراه داشتن تست منفی کووید – ۱۹ پیش از پرواز، باید به محض ورود به این کشور نیز دو نسخه آزمایش مولکولی کووید – ۱۹ انجام دهند. یکی به محض ورود به فرودگاه کانادا و دیگری کیت تست خانگی که بعدا در دوران قرنطینه تکمیل می شود. همچنین پیش از سفر به کانادا، باید هزینه اقامت به مدت سه شب در یکی از اقامتگاه هایی که توسط دولت کانادا تعیین شده را بپردازید و تا زمان دریافت جواب اولین آزمایش در آن اقامت داشته باشید. لیست اقامتگاههای مورد تایید دولت کانادا در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

قوانین ورود به کشور کانادا
قوانین ورود به کشور کانادا

هزینه اقامت در هر یک از این هتل‌ها با توجه به لوکیشن هتل متفاوت است و مسافران با توجه به نیاز خود می‌توانند پیش از سفر، هتل مورد نظر خود را رزرو نمایند. هزینه هتل، شامل هزینه اقامت در اتاق، غذا، نظافت، ضدعفونی، اقدامات امنیتی و ترنسفر می‌باشد.

توجه داشته باشید که اگر پس از سفر به کانادا، از کانادا قصد سفر به شهر دیگری غیر از شهر پروازی خود را دارید، باید به محض ورود به شهر پروازی، تست را انجام داده و قرنطینه هتلی اجباری خود را در آنجا بگذرانید.

چنانچه پس از سفر به کانادا، قصد سفر به کشور دیگری را دارید، تا زمانی که در منطقه امن پایانه فرودگاهی منتظر بمانید، از این موارد مستثنی هستید.

تنها، مسافرانی که از سلامت آنها اطمینان حاصل شده، از تست ورودی و قرنطینه هتلی اجباری معاف هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کمک سفر دولت کانادا مراجعه فرمایید.

قبل از سفر به کانادا

  1. برنامه رایگان ArriveCan را دانلود نمایید.

ArriveCan را باید پیش از ورود به کانادا، جهت اطلاع از جزییات تماس اجباری و اطلاعات برنامه قرنطینه، دانلود و استفاده نمایید. پس از ورود به کانادا، باید علائم خود را به صورت روزانه گزارش دهید. ممکن است که طی دوران قرنطینه، از طرف دولت کانادا و ماموران منطقه ای/قلمرویی با شما تماس گرفته شود. اگر امکان دانلود برنامه برای شما وجود نداشت، می توانید در ArriveCan online هم ثبت نام نموده و از خدمات آن به صورت آنلاین استفاده نمایید.

  1. انجام آزمایش کووید – ۱۹، ۷۲ ساعت پیش از پرواز

تمامی مسافران پنج سال به بالا که از کشور دیگری، قصد سفر به کانادا را دارند، باید پیش از سوار شدن به هواپیما، نتیجه منفی تست مولکولی کووید – ۱۹ خود را ارائه دهند. تست باید ۷۲ ساعت پیش از پرواز به کانادا، انجام شده باشد. جهت کسب هرگونه اطلاعات، به وب سایت دولت کانادا مراجعه کنید.

  1. رزرو اتاق به مدت سه شب در یکی از اقامتگاه های مورد تایید دولت کانادا

هتل های بسیاری نزدیک فرودگاههای بین المللی شهرهای ونکوور، کلگری، تورنتو و مونترال هستند که می توانید برای اقامت انتخاب نمایید. برای چگونگی رزرو هتل، به  travel.gc.ca مراجعه کنید. اطلاعات در رابطه با چگونگی رزرو هتل، در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ در دسترس مسافران قرار خواهد گرفت.

به محض ورود به کانادا

  1. تست کووید خود را در فرودگاه تکمیل نمایید.

به محض ورود به کشور کانادا باید اولین تست مولکولی کووید ۱۹ خود را در فرودگاه این کشور به انجام برسانند، مگر کسانی که توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا از این آزمایش مستثنی هستند.

  1. به سرعت از فرودگاه به محل اقامت تاییدی خود از طرف دولت کانادا بروید.

شما باید تا زمان گرفتن نتیجه آزمایش خود، به مدت سه شب در هتلی که از قبل رزرو نموده‌اید اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است مسئولیت جابجایی از فرودگاه تا هتل بر عهده خود مسافر است، اما وسایل حمل و نقل به نوع خاصی از وسیله نقلیه مانند اتومبیل شخصی و یا ترنسفر فرودگاهی محدود است و مسافرین نمی‌توانند برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، ماشین دوستان و اقوام و یا سرویس‌های اشتراکی برای رفتن به هتل استفاده نمایند.

  1. پس از دریافت نتیجه تست کووید ۱۹ به این صورت عمل نمایید:
  • اگر پاسخ تست شما منفی بود: می‌توانید مدت زمان قرنطینه را تا ۱۴ روز در محل قرنطینه سپری نمایید. همچنین می‌توانید بلیط مقصد نهایی خود را رزرو کنید.
  • اگر پاسخ تست شما مثبت بود: در این صورت به یکی از مکان‌های قرنطینه که توسط دولت فدرال کانادا تعیین شده است، انتقال داده می‌شوید و ۱۴ روز قرنطینه خود را در این مکان سپری خواهید کرد.
  1. چهارده روز اقامت در قرنطینه و کیت آزمایش خود را تکمیل نمایید

حتی اگر جواب اولین آزمایش کووید ۱۹ شما منفی بود، باید تست دوم را طبق آموزش‌های انجام شده و توسط تست کیت خانگی انجام دهید و ۱۴ روز قرنطینه خود را تکمیل نمایید. در ضمن در دوران قرنطینه چک – این روزانه خود را در اپلیکیشن ArriveCan فراموش نکنید.

قوانین ورود به کشور کانادا
قوانین ورود به کشور کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به Air Canada COVID‑۱۹ Hub مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که ضوابط و شرایط موجود در طول زمان تغییر خواهد کرد و به همین دلیل مسافران باید دائما در جریان قوانین جدید قرار بگیرند و به طور مداوم وب سایت‌های وابسته به دولت کانادا را بررسی نمایند و در جریان آخرین به روزرسانی‌ها قرار بگیرند.

مسافران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دولت کانادا travel.gc.ca و برای پاسخ پرسش‌های متداول خود به وب سایت frequently asked questions page مراجعه نمایند. همچنین مسافران می‌توانند برای سوالات خاص در مورد اجرای سیاست‌های دولت کانادا به وب سایت Canadian Consular Services مراجعه نمایند.

نوشته قوانین ورود به کشور کانادا اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

راهنمای کامل سفر زمینی به باکو از مرز آستارا

سفر زمینی به باکو یکی پرطرفدارترین روش های مسافرت برای ایرانیان است. مسافرت فقط از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *