Home / اخبار / فرودگاه آنتالیا
قیمت تور استانبول

فرودگاه آنتالیا

پرواز های آنتالیا در چه فرودگاهی فرود می آید؟

هر ساله تعداد بی شماری پرواز ایرانی و ترک در مسیر آنتالیا رفت و آمد می کنند. اینکه پرواز شما در کدام یک از فرودگاه های ترکیه فرود بیاید به پروازی که انتخاب می کنید بستگی دارد.اغلب پرواز های آنتالیا در یکی از فرودگاه های اسپارتا , دنیزلی یا فرودگاه آنتالیا فرود می آیند.

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

آنتالیا به دلیل اینکه مسیری پر رفت و آمد است و هر ساله تعداد زیادی گردشگر و مسافر را به خود جذب می کند.اگر شما علاقمند باشید که پرواز شما مستقیما در فرودگاه آنتالیا فرود بیاید باید یکی از پرواز های ترک را برای تور آنتالیا خود انتخاب نمایید.

اگر شما از جمله افرادی هستید که به قیمت تور آنتالیا اهمیت میدهید و یکی از مواردی است که در انتخاب شما اثرگذار است احتمالا یکی از پرواز های ایرانی را برای سفر خود انتخاب خواهید کرد و انتخاب پرواز ایرانی برای سفر به آنتالیا به معنای این است که پرواز شما در یکی از فرودگاه های دنیزلی و یا اسپارتا فرود خواهد آمد.

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا یکی از بزرگ ترین فرودگاه های ترکیه است که در سال 2015 با میانگین جابجایی جمعیتی بالغ بر 8 میلیون نفر سومین فرودگاه پر تردد ترکیه و 15 فرودگاه پرتردد اروپایی لقب گرفت.فرودگاه آنتالیا 3 پایانه دارد که ترمینال های 1 و 2  و ترمینال دیگر نیز ویژه پرواز های داخلی است.این فرودگاه در شمال شرقی آنتالیا واقع شده است.فرودگاه آنتالیا تنها پذیرای پروازهای ترک است و سایر پرواز ها در فرودگاه های نزدیک آنتالیا فرود می آیند.

حمل و نقل فرودگاه آنتالیا

هر روزه اتوبوس های شماره 600 با فاصله زمانی نیم ساعت یک بار از پایانه اتوبوس های آنتالیا به سمت فرودگاه آنتالیا مسافران را جابجا می کند علاوه بر اینکه تاکسی ها و خودروهای VIP هتل های آنتالیا نیز در اختیار مسافران محترم هستند.علاوه بر این موارد ایستگاه های تاکسی شهری نیز در مقابل فرودگاه آنتالیا آماده خدمت رسانی به مسافران محترم هستند.

فرودگاه دنیزلی

دنیزلی شهری در نزدیکی آنتالیا است که از جمله شهرهای توریستی ترکیه به حساب می آید.این شهر آب و هوای مطلوبی دارد و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.بسیاری از گردشگران پیش از سفر به آنتالیا به دنیزلی سفر می کنند و پس از لذت بردن از زیبایی های شهر زیبای دنیزلی به آنتالیا می روند.

فرودگاه آنتالیا دنیزلی

فرودگاه آنتالیا دنیزلی

به دلیل نزدیکی دنیزلی به آنتالیا برخی پروازهای ایرانی تور آنتالیا در فرودگاه دنیزلی فرود می آیند و سپس مسافران از آنجا با اتومبیل به آنتالیا می روند.فرودگاه دنیزلی یک فرودگاه بین المللی است که در واقع یم فرودگاه نظامی است که ورود عموم به آن آزاد است.

ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا 825 متر است و 3000 متر باند آسفالت شده دارد.فاصله این فرودگاه تا شهر آنتالیا 174 کیلومتر است و از فرودگاه اسپارتا دورتر است اما به دلیل اینکه فرودگاه اسپارتا جاده ای پر پیچ و خم دارد بسیاری از جمله خود کشور ترکیه فرودگاه دنیزلی را به فرودگاه اسپارتا ترجیح می دهند به دلیل خطر کم تر.

فرودگاه اسپارتا

فرودگاه اسپارتا نیز یکی دیگر از فرودگاه های کشور ترکیه است که در نزدیکی آنتالیا واقع شده است.فرودگاه اسپارتا در جنوب آنتالیا در فاصله 140 کیلومتری واقع شده است و سالانه 600.0000 مسافر را می پذیرد.

فرودگاه آنتالیا فرودگاه اسپارتا

فرودگاه آنتالیا فرودگاه اسپارتا

ترانسفر مسافران از این فرودگاه تا هتل های آنتالیا بسیار راحت تر انجام می شود و در فاصله کمتری نسبت به دنیزلی واقع گردیده است.از این فرودگاه تا آنتالیا تنها 3 ساعت با ترانسفر زمینی فاصله است.این فرودگاه هر ساله پروازهای ایرانی زیادی را می پذیرد.

نوشته فرودگاه آنتالیا اولین بار در تور استانبول|تور کیش|تور تایلند|تور مالزی|تور دبی|تور تفلیس| آرشین پرواز پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *