Home / اخبار / فرهنگ بیمه باید در میان کشاورزان ترویج شود…
قیمت تور استانبول

فرهنگ بیمه باید در میان کشاورزان ترویج شود…

شاهپوررضا کاظمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به تغییر اقلیم هر ساله به باغ و مزرعه های کشاورزی خساراتی به علت سرما زدگی، تگرگ یا خشکسالی وارد می شود اما شاهد آن هستیم که بسیاری از کشاورزان برای بیمه باغ ها و محصولات خود اقدام نمی کنند.
وی اظهار کرد: باید در راستای بیمه کشاورزی و مزایای آن فرهنگ سازی کنیم و با آگاه کردن کشاورزان با نحوه اقدام در این زمینه بتوانیم گوشه ای از خسارت وارده به آنها را کاهش دهیم.
معاون فرماندار خرمدره خاطرنشان کرد: با توجه به سرمازدگی شدید امسال متاسفانه محصولات سردرختی کشاورزان خرمدره ای 98 تا 100 درصد از بین رفته است.
کاظمی تاکید کرد: با مکاتبات و پیگیری بعمل آمده انتظار داریم دولت و مجلس در جهت حمایت از کشاورزی تمهیداتی برای جبران گوشه ای از خسارت وارده به کشاورزان پیش بینی کند و مسئولان شهرستان نیز در این زمینه در تلاش هستند.
وی با اشاره به بارندگی های رگباری عصر یکشنبه، خاطر نشان کرد: با درایت فرماندار و اقدامات پیشگیرانه روز یکشنبه در روستاها سیل به منازل روستائیان خسارت وارد نکرده است اما برای اطمینان اکیپ هایی برای بررسی میدانی از محل هایی که احتمال آبگرفتگی و سیل بود به این مناطق اعزام شدند.
این مسئول یاد آور شد: در سیل چند وقت اخیر اراضی کشاورزی دچار مشکل شده است که برای مساعدت های لازم توسط کارشناسان جهاد کشاورزی برآورد و میزان خسارت اطلاع رسانی خواهد شد.
7324/8068

انتهای پیام /*

نوشته فرهنگ بیمه باید در میان کشاورزان ترویج شود… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مردم کدام کشورها سالم تر غذا می خورند؟!

اکثر کشورهای آسیایی فرهنگ های غذایی سالم دارند. هر یک از کشورهای دنیا دارای فرهنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *