Home / اخبار / فرماندار اراک: سهامدار هپکو استعفا کرد
قیمت تور استانبول

فرماندار اراک: سهامدار هپکو استعفا کرد


کارگران معترض شرکت هپکو اراک صبح امروز در مقابل این شرکت تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، کارگران معترض شرکت هپکو اراک هفته گذشته مسیر راه آهن شمال-جنوب را به نشانه اعتراض به عدم تحقق مطالباتشان به مدت سه روز بسته بودند اما به دنبال گفتگوی استاندار و دیگر مسئولان استان با این کارگران در نهایت دقایقی محل را ترک کردند و خط باز شد.

کارگران با صدور بیانیه‌ای تا روز دوشنبه(امروز) به مسئولان برای به سرانجام رسیدن موضوع اعتراضاتشان فرصت دادند و امروز برای پیگیری مطالباتشان در مقابل شرکت تجمع کرده‌اند.

حسین بختیاری، فرماندار اراک با حضور در جمع کارگران معترض با تاکید بر لزوم حفظ تمامی واحدهای صنعتی اراک گفت: از روز یکشنبه گذشته تا امروز پیگیر مطالبات کارگران بوده‌ایم و در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل صنعت و معدن استان و مسئولان کشوری در تهران برگزار شد، تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی با اشاره به پیگیری های استاندار مرکزی و دیگر مسئولان استان در این خصوص، به مطالبات کارگران از جمله در خصوص تغییر سهامدار اشاره کرد و افزود: در پیگیری این مهم با رییس سازمان خصوصی سازی، خواسته کارگران منتقل و عنوان شد که سهامدار موجود توانایی اداره این شرکت را ندارد چرا که اولا اعتباری به شرکت وارد نکرده است در حالی که برای راه اندازی هپکو نیاز است ابتدا حدود 100 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و مواد اولیه و پرداخت حقوق در این شرکت هزینه شود که وی این اعتبار را بهمراه نداشت و تنها بدهی های هپکو را قبول کرده بود.

وی افزود: از طرفی سهامدار تیم کاری نیز نداشت در حالی که برطرف شدن مشکلات هپکو نیازمند تیم تخصصی قوی و کارشناس است تا تصمیم های کارشناسی و قابل اجرایی ارائه شود و سومین مورد اینکه وی برنامه کاری نیز در خصوص راه اندازی ارائه نداد و مدعی بود که امنیت وی جهت حضور در هپکو تامین نشده که در این راستا نیز به وی اعلام کردم که تضمین امنیت وی برای کار در این شرکت توسط بنده تضمین می شود ولی علیرغم تامین امنیت و همکاری کارگران در این خصوص وی بازهم کاری نکرد چراکه برنامه ای نداشت.

بختیاری گفت: براساس دفاعیات ما در بحث سهامدار هپکو در نهایت تصمیم بر این شد که وی از مقام خود استعفا دهد که اینکار انجام شد و خصوصی سازی رسما استفعا را پذیرفت و این مهم رسما اطلاع رسانی انجام شد. در واقع برکناری سهامدار که مطالبه کارکنان این شرکت بود اجرایی شد.

وی در خصوص دیگر پیگیری های انجام شده گفت: سازمان خصوصی سازی به عنوان نماینده دولت برای تشکیل هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل ورود پیدا خواهد کرد و امروز عصر در جلسه ای در تهران با حضور وزرای مربوطه و استاندار مرکزی در خصوص ایجاد هیات مدیره و مدیریت این واحد صنعتی بحث و بررسی خواهد شد و در واقع مدیریت این واحد صنعتی با این هیات مدیره ای است که همه در تشکیل آن به طریقی نظر می دهند.

بختیاری گفت:  براین اساس، تصمیم گیرنده برای این واحد صنعتی فرد نیست بلکه هیات مدیره ای است که دولت در تشکیل آن نظر می دهد و تاکید کرده ایم که کسانی در این هیات مدیره باشند که توان کار داشته باشند، در محل حضور پیدا کنند، تنها به حضور در دفتر مرکزی و استفاده از مزایای این مهم اکتفا نکنند. در واقع از این پس تمام تصمیماتی که برای هپکو گرفته می شود توسط هیات مدیره و مدیرعاملی است که مسئولان استانی و کشوری در تعیین آن نقش داشته اند و با اینکار نگرانی کارگران درخصوص سهامدار بعدی برطرف می شود. هیات مدیره کاری به سهامدار اصلی ندارد و براساس اختیارات که از طرف قانون دریافت کرده برای چرخش چرخ واحد و احیای آن برنامه ریزی و اجرا می کند.

وی در خصوص بدهی های این شرکت نیز گفت: در هیات دولت مصوب شده که از ابتدای امسال به بدهی های بانکی شرکت هیچ جریمه ای تعلق نگیرد و دولت آنرا پرداخت می کند براین اساس چیزی به بدهی های شرکت اضافه نمی شود و هیات دولت این آمادگی را دارد که بعد از این دوسال برای سه سال دیگر اگر شرایط مناسب باشد این مهم را تمدید کند.

به گفته وی، مبلغ 90 میلیارد تومان تسهیلات نیز تصویب شده که در اختیار هیات مدیره جدید قرار بگیرد تا هیات مدیره بتواند خرید تجهیزات و مواد اولیه و پرداخت حقوق را به انجام برساند. همچنین امروز استاندار در تهران حاضر می شود و موضوع هیات مدیره را با حضور وزرا پیگیری می کند.
انتهای پیام

نوشته فرماندار اراک: سهامدار هپکو استعفا کرد اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

جمعه بازار پارکینگ پروانه، یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در تهران

شهر بزرگ تهران پر از فروشگاه و مراکز خرید کوچک و بزرگ است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *