Home / اخبار / فتح خرمشهر نتیجه توکل رزمندگان بر قدرت لایزال الهی بود
قیمت تور استانبول

فتح خرمشهر نتیجه توکل رزمندگان بر قدرت لایزال الهی بود

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ احمد اسدی در مراسم بزرگداشت سوم خرداد که در مجتمع فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه شهر خرمشهر را خدا آزاد کرد، اظهار کرد: فتح خرمشهر نتیجه توکل رزمندگان بر قدرت لایزال الهی بود.

وی با بیان اینکه ایمان و توکل بر خدا رمز پیروزی ایران در عملیات‌های مختلف،دوران دفاع‌مقدس و…بوده است،افزود:سخت‌ترین و خون‌بارترین جنگ در شمال شلمچه اتفاق افتاده است.

امیرسرتیپ اسدی با بیان اینکه پس از گذشت ۳۶سال به عنوان الگوی ایثار،شهادت،شهامت و استقامت عملیات بیت‌المقدس را هرگز نمی‌توان فراموش کرد،گفت: عملیات بیت‌المقدس یکی از غافلگیرانه‌ترین عملیات در دوران جنگ بود.

وی با بیان اینکه ارتش و سپاه محور و فرماندهی در جنگ را بر عهده داشتند،گفت:صدام حسین پس از پاره کردن قطعنامه ۱۹۷۵ اعلام کرد اروندرود به روس تعلق دارد.صدام حسین با ادعای جدا کردن استان خوزستان از ایران وارد این خاک شد.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه صدام حسین قبل از حمله به ایران در شهر بصره در جمع فرماندهان خود جلسه‌ای گذاشت و پس از بیان نیمی از گفته‌های خود اعلام کرد که باقی سخنان را در تهران و یا اهواز بیان می‌کند،خاطرنشان کرد:پس از آزادسازی خرمشهر شاهد شکست کامل عراق در جنگ بودیم.

وی با بیان اینکه شش روز پس از حمله عراق به ایران صدام شکست خورد،گفت: صدام حسین شش روز بعد پیشنهاد سازمان ملل مبنی بر آتش‌بس را پذیرفت.این به معنای شکست است.

امیر سرتیپ اسدی متذکر شد: در اصول و دکترین جنگ زمانی که هدفی تعریف می‌شود اگر کسی نتواند به اهداف خود دست یابد یعنی شکست را پذیرفته است.

وی با بیان اینکه مقاومت،رشادت و ایثارگری رزمندگان مانع تحقق هدف پلید صدام برای جدا کردن خوزستان از ایران شد،تصریح کرد:برای خرمشهر احترام ویژه‌ای قائل می‌باشیم؛همه عملیات‌ها برای ما ارزشمند هستند ولی عملیات بیت‌المقدس زمانی آغاز شد که تنها ۲۴روز از عملیات فتح‌المبین گذشته بود.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس در منطقه‌ای اجرا شد که سخت‌ترین صحنه رزم برای رزمندگان بود،ادامه داد:اصدام حسین ۱۰روز قبل از اجرای عملیات اعلام کرد اگر ایرانی‌ها بتوانند شهر خرمشهر را از من بگیرند کلید شهر بصره را جنگ ناکرده به ایرانی‌ها می‌دهم.

وی به حمایت بیش از ۲۰کشور از صدام اشاره کرد و افزود:در بحث آزادی اسرا بیش از هفت ملیت از عراق در ایران اسیر بودند.این نشان از حمایت کشورهای مختلف از عراق بود.

امیرسرتیپ اسدی با تاکید بر اینکه ایران به تنهایی در برابر بدخواهانش ایستادگی کرد،اضافه کرد:انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یک وظیفه است، فرهنگ ایثار و شهادت باید برای نسل جوان تبیین شود.

فرمانده دوران دفاع مقدس در پایان با بیان اینکه عراق از نظر تجهیزات نسبت به ایران برتری داشت،گفت:کشورهای زیادی مجهزکننده عراق در جنگ تحمیلی بودند.

 

نوشته فتح خرمشهر نتیجه توکل رزمندگان بر قدرت لایزال الهی بود اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *