Home / اخبار / عملیات اجرایی ساخت ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان آغاز شد…
قیمت تور استانبول

عملیات اجرایی ساخت ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان آغاز شد…

به گزارش ایرنا فرامند هاشمی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: فرودگاه مسجدسلیمان یک فرودگاه نظامی بوده و باید به یک فرودگاه عمومی و مسافری تبدیل شود.
وی افزود: در دو سال اخیر اقدامات موثری در این زمینه صورت‌گرفته و تعریض و نوسازی باند پرواز انجام شده است.
معاون استاندار خوزستان ادامه داد: در حال حاضر باند این فرودگاه برای فرود هواپیمای مسافربری و عمومی مناسب است.
وی بیان کرد:موافقتنامه ای بین استانداری و هوانیروز به امضا رسیده است که این فرودگاه را در اختیار شهر قرار دهند تا استفاده عمومی و مسافری از آن انجام شود.
هاشمی زاده تصریح‌کرد: پیش از آن نیز باید سالن ها و ترمینال های مسافربری عمومی و پذیرش مسافر در آن احداث شود که قرارداد احداث این ترمینال ها منعقد شده ولی به دلیل ناهماهنگی ها وقفه ای برای بهره برداری آنها شکل گرفت.
وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر این وقفه رفع شده و تا زمان ساخت این ترمینال ها از ترمینال نظامی موجود برای پذیرش مسافر استفاده می شود و قرار است بر اساس تقاضا هفته ای یک پرواز در این فرودگاه انجام شود.
احداث فرودگاه مسجدسلیمان به طور حتم نقش موثری در توسعه و رونق این منطقه داشته و بخش عمده ای از مشکلات تردد را در این شهرستان برطرف می سازد.
فرودگاه مسجد سلیمان نخستین و قدیمی ترین فرودگاهی است که در ایران تاسیس شد که تاریخ تاسیس رسمی و افتتاح این فرودگاه همزمان با کشف نفت در این منطقه به سال 1287 باز می‌گردد.
این منطقه نخستین نقطه ایی در خاورمیانه بوده که به صورت رسمی صاحب فرودگاه شد و از آن هواپیما بر می‌خاست.
بهسازی سطوح پروازی، بهسازی ترمینال یک‌ هزار مترمربعی، تخصیص دو دستگاه خودروی فوم‌ پاش و پرسنل آموزش دیده به آتش‌نشانی، احداث مرکز سوختگیری، تجهیز سالن ترمینال به دو دستگاه بازرسی ایکس‌ری و گیت‌وی، اختصاص خودرو جهت جابجایی مسافران در محوطه ایرساید، تامین تجهیزات فرودگاهی برای سرویس‌دهی مناسب به هواپیما، برقراری ارتباط برج مسجدسلیمان با برج فرودگاه اهواز و مرکز کنترل فضای کشور از جمله نیازهای فرودگاه مسجدسلیمان برای راه‌اندازی و بهره‌برداری است که بخشی از این اقدامات در حال انجام است.
7152/6064

انتهای پیام /*

نوشته عملیات اجرایی ساخت ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان آغاز شد… اولین بار در بازار پیچ – سایت جامع اخبار و فن آوری پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو چگونه است؟ بهترین مرکز تفریحی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو مکانی نام آشنا برای ایرانیانی است که علاقه زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *